Skip to content

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Zbieranie

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA. Dziś prezentuję kolejny talent z domeny Myślenia Strategicznego – ZBIERANIE (Input). 

Kim jest osoba z talentem ZBIERANIE?

Osoba, której talentem dominującym jest ZBIERANIE, chce wiedzieć więcej. To właśnie w tym celu zbiera i archiwizuje każdego rodzaju informacje. Naturalna dociekliwość i dążenie do tego, aby wiedzieć więcej są siłą osoby z talentem ZBIERANIE.

Cechy charakterystyczne talentu ZBIERANIE

Korzystanie z narzędzi umożliwiających rozwój i działanie.

Zbieranie informacji i gromadzenie zasobów w sposób naturalny.

Dzielenie się wiedzą i posiadanymi informacjami.

Zaletą osób z talentem ZBIERANIE jest posiadanie narzędzi ułatwiających działanie i rozwój. Dzięki swojej zaradności i ciekawości gromadzą wiedzę, która może być dzielona pośród innych. Tym bardziej, że osoby z tym talentem uwielbiają zapewniać odpowiednią i namacalną pomoc innym. 

Co słychać u moich klientów z talentem ZBIERANIE?

Jest to osoba, która każdą informację i dane kataloguje w swoim “pałacu pamięci”, czyli głowie😊 Uwaga: to nie jest zbieractwo! Niezwykle rzadko zdarza się, że ktoś z tym talentem zbiera… przedmioty. Wręcz przeciwnie: osoby z talentem ZBIERANIE, które spotykam, to z reguły minimaliści. Aczkolwiek czasami zdarzają się osoby, które coś konkretnego kolekcjonują, np. kule śnieżne (uściski dla Kasi) lub cykające stare zegary – 73 szt. w domu (pozdrowienia dla pana Leszka😊).

ZBIERANIE faktycznie wszystko pamięta, ale nie w drobnych szczegółach, a raczej w postaci linków do tych szczegółów. Wie gdzie najszybciej dotrze do danych informacji, jest niczym “zapasowa pamięć” typu gdzie to znajdę?

Dlatego jeśli pracujesz ze ZBIERANIEM, zawsze możesz zapytać o wsparcie w szybkim dotarciu do istotnych informacji. A jeśli ZBIERANIE to Twoja mocna strona, pamiętaj, aby w pracy nie poświęcać 3h dziennie na wskazywanie innym danych. No….chyba że akurat to Twój zawód i właśnie za to Ci płacą 😊.

Po czym poznać ZBIERANIE? Ma pamięć słonia, nawet z przed 15 lat😀 Chętnie mówi: “…a faktycznie pamiętam, gdzie to jest”, “To proste, o tym poczytasz w zakładce 1.368…”  Zawsze wie gdzie co jest 😊 Magia!😃

Więcej informacji o samym talencie znajdziesz w poniższej grafice. Mam nadzieję, że będzie ona dla Ciebie atrakcyjna nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim merytorycznie.

Potrzebujesz jeszcze więcej?

ZBIERANIE to jeden z Twoich dominujących talentów?

Chciałabyś dowiedzieć się więcej jak wykorzystać jego potencjał?

Zapraszam Cię do odwiedzenia mojej nowej odsłony strony o talentach Gallupa – znajdziesz na niej nie tylko intuicyjną wyszukiwarkę opisów poszczególnych talentów, ale przede wszystkim zindywidualizowaną ścieżkę pracy nad swoimi talentami, aby rozwijać je w mocne strony.

Jak podoba Ci się cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA?
Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Napisz do mnie na kasia@syrowka.com – odpowiem na każdą wiadomość.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane wpisy

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu?

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu? Mentoring – to hasło, które coraz częściej gości nie tylko w organizacjach, ale
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Współzależność

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Rozwijanie innych

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej

Lider przyszłości

Włączający, empatyczny a może wizjoner… Jaki będzie lider przyszłości? Lider – osoba, której model zarządzania rzutuje nie tylko na pracowników
Czytaj więcej