Skip to content

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Strateg

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Dziś prezentuję kolejny talent z domeny Myślenia Strategicznego – STRATEG (Strategic). 

Kim jest osoba z talentem STRATEG?

Osoba, której talentem dominującym jest STRATEG, tworzy alternatywne ścieżki działania. Jej zaletą jest rozważanie wszystkich możliwych rozwiązań tylko po to, aby wybrać te najlepsze. Celem zaś jest znalezienie najlepszej drogi, aby móc pójść naprzód.

Cechy charakterystyczne STRATEGA

  • Kreatywne postrzeganie sytuacji
  • Wytrwałość w pracy w grupie i przy projektach
  • Zdolność wypracowania alternatywnych kierunków działania.

STRATEG to przede skłonność do próby różnych rozwiązań, aby nie przegapić tego najlepszego. Stykając się z każdą sytuacją, szybko rozpoznaje odpowiednie wzory i problemy. Aby móc przewidywać alternatywne rozwiązania, musi mieć zagwarantowaną wolność do zmiany w kursie. Osoby potrafiące wykorzystać ten talent prowadzą głębokie rozważania, szybko eliminują niekorzystne rozwiązania i przystępują do działania, wybierając te najkorzystniejsze. 

Co słychać u moich klientów z talentem STRATEG?

Strateg to osoba, która stoi przed ‘tablicą’, na której chciałaby mieć jak najwięcej danych. Mapuje to co widzi i z elementów, które wybiera, układa alternatywne drogi dojścia do celu.

Co istotne, wszystkie drogi prowadzą do tego samego celu, więc w sumie nie ma znaczenia którą wybierzesz. Każda z nich doprowadzi Cię tam, gdzie chcesz.

Strateg zastanawia się, przetwarza połączenia pomiędzy informacjami, które ma na dany temat i na podstawie tego proponuje najkorzystniejsze rozwiązania.

Dlatego jeśli pracujesz ze Strategiem, daj mu jak najwięcej informacji czy danych, aby znalazł dla Ciebie jak najlepszą drogę do Twojego celu.

Strateg nie jest bardzo popularnym talentem, dlatego warto zwracać uwagę na ludzi, którzy go mają i tworzyć z nimi partnerstwa. Jeśli masz taką okazję, korzystaj z ich umiejętności, wnikliwego postrzegania całości i wyciągania z tego najlepszych rozwiązań.

Po czym poznać Stratega? Gdy poprosisz go o pomysł, drogę, poprosi o wprowadzenie do Twojego świata (danych), a potem da CI kilka dróg do wyboru, nigdy jednej!

Więcej informacji o samym talencie znajdziesz w poniższej grafice. Mam nadzieję, że będzie ona dla Ciebie atrakcyjna nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim merytorycznie. 

Potrzebujesz jeszcze więcej?

STRATEG to jeden z Twoich dominujących talentów?

Chciałabyś dowiedzieć się więcej jak wykorzystać jego potencjał?

Jeśli wolisz samodzielnie przyswajać praktyczną wiedzę, zachęcam Cię do zakupu mojego autorskiego “Rozbudowanego raportu Twoich talentów Gallupa” w j. polskim, w którym znajdziesz nie tylko zalety swoich talentów, ale także… ograniczenia z nimi związane, nad którymi też warto pracować.

Jak podoba Ci się cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA?
Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Napisz do mnie na kasia@syrowka.com – odpowiem na każdą wiadomość.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane wpisy

Nauka i zmiana – na to jest zawsze dobry czas!

Wiek aktywności zawodowej wydłuża się na całym świecie. Już dziś widok lekarza w zaawansowanym wieku czy profesora-seniora nikogo nie dziwi.
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Integrator

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej

Twój rozwój i świat online

Twój rozwój i świat online. Jak wirtualna rzeczywistość sprzyja budowaniu kariery zawodowej? Od kilku lat świat online na dobre zagościł
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Indywidualizacja

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej