Skip to content

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Intelekt

Syrówka Odkrywa Gallupa - Intelekt

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Dziś prezentuję kolejny talent z domeny Myślenia Strategicznego – INTELEKT (Intellection).

Przejdźmy jednak do konkretów…

Kim jest Intelektualista?

Osoby z tym talentem uwielbiają podejście teoretyczne, bo na jego podstawie tworzą praktyczne rozwiązania. Poza tym Intelektualiści nie uznają bezmyślności. Osoby z tym talentem potrzebują również czasu na procesowanie informacji oraz na rozmyślanie, które prowadzi ich do mądrości i jasności.

Cechy charakterystyczne Intelektu

  • Przetwarza informacje.
  • Tworzy nowe koncepcje.
  • Osamotniony w swojej refleksji 

Dla Intelektu myślenie jest równoznaczne z działaniem. Do zespołu wnosi głębokie zrozumienie tematu i mądrość, co wcale nie oznacza, że nie potrafi pracować sam. Chociaż osoba, która nieumiejętnie zarządza tym talentem, może działać zbyt wolno i mieć problemy ze współpracą z innymi. 

Co słychać u moich klientów z talentem Intelekt?

Najczęściej, gdy rozmawiam z osobami, które mają Intelekt w talentach dominujących, słyszę:

1. “Nie wiem, daj mi chwilę do namysłu.”

2. “Po spotkaniu myślałam jeszcze nad tematem. który poruszaliśmy na zebraniu. Gdy przemyślałam już temat, cały zespół był w kolejnym etapie, więc nie było sensu, abym mówiła o czymś, co już dawno za nimi.”

Chcę Cię zapewnić, że jest sens i to bardzo duży. Dlaczego?

Ponieważ to co “wytworzysz w swojej głowie” jest bardzo mądre. I nawet jeśli mielibyśmy na to poczekać chwile dłużej – to jest to tego warte!:)

Jeśli my pędzimy, to tak mamy. Twoje przemyślenia wzbogacają nas na każdym etapie. Nie martw się, że jesteśmy dalej. Mów! Dziel się! Dla nas będzie to cenne.

UWAGA: ważne aby powiedzieć innym: “Słuchajcie, potrzebuję chwilę, aby pomyśleć. Wrócę do Was z decyzją/myślą.”

Więcej informacji o samym talencie znajdziesz w poniższej grafice. Mam nadzieję, że będzie ona dla Ciebie atrakcyjna nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim merytorycznie. 😍👇

Potrzebujesz jeszcze więcej?
Intelekt to jeden z Twoich dominujących talentów?
Chciałbyś dowiedzieć się więcej jak wykorzystać jego potencjał?

Jeśli wolisz samodzielnie przyswajać praktyczną wiedzę w wygodnej formie i dogodnym dla Ciebie czasie, zachęcam Cię do zakupu dostępu do mojej unikalnej na rynku aplikacji mobilnej Program rozwoju talentów w mocne strony.

Jak podoba Ci się cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA?
Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Napisz do mnie na kasia@syrowka.com – odpowiem na każdą wiadomość.


 

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane wpisy

Nauka i zmiana – na to jest zawsze dobry czas!

Wiek aktywności zawodowej wydłuża się na całym świecie. Już dziś widok lekarza w zaawansowanym wieku czy profesora-seniora nikogo nie dziwi.
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Integrator

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej

Twój rozwój i świat online

Twój rozwój i świat online. Jak wirtualna rzeczywistość sprzyja budowaniu kariery zawodowej? Od kilku lat świat online na dobre zagościł
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Indywidualizacja

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej