Skip to content

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Uczenie się

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Dziś prezentuję kolejny talent z domeny Myślenia Strategicznego – UCZENIE SIĘ (Learner). 

Kim jest osoba z talentem UCZENIE SIĘ?

Osoba, której talentem dominującym jest UCZENIE SIĘ, pragnie – tak jak wskazuje sama nazwa talentu – się uczyć. Co więcej, osoby z tym talentem ciągle nad sobą pracują, a sam proces nauki jest dla nich o wiele bardziej ekscytujący niż rezultat jaki osiągną. Silną motywacją dla nich jest odkrywanie zainteresowań oraz dochodzenie do perfekcji.

Cechy charakterystyczne talentu UCZENIE SIĘ

  • Umiejętność wyboru najlepszego systemu uczenia się.
  • Odkrywanie nowych obszarów.

Osoby z talentem UCZENIE SIĘ to przede wszystkim osoby potrafiące uczyć się bardzo szybko, a dzięki swojemu skupieniu są w stanie utrzymać zespół na szczycie jego możliwości. Osoby z tym talentem podążają za rzeczami, które ich interesują. Potrzebują również możliwości rozwoju i zdobywania nowych informacji. Determinacja w uczeniu się nowych rzeczy jest tak duża, że śmiało można powiedzieć, iż talent UCZENIE SIĘ intryguje życie. 

Co słychać u moich klientów z talentem UCZENIE SIĘ?

Klient z talentem Uczenie się w puli talentów dominujących jest to osoba, która bardzo lubi zdobywać wiedzę. Wie, jak to dotrzeć do wartościowej wiedzy i cieszy ją to, że może te wiedzę pozyskać.

Często uczy się rzeczy, którymi nie zajmuje się na co dzień, bo – jak sama tłumaczy – poszerza to jej horyzonty.

I nie ma w tym nic złego….. Aż do momentu, kiedy w szufladzie leży 25 cudownych dyplomów po jeszcze cudowniejszych szkołach czy kursach, ale żadnej z tych dyplomowych wiedzy nie wykorzystała w życiu. Następuje wtedy taki moment refleksji, że płyniemy po kilku rzekach jednocześnie, ale te rzeki nie łączą się i żadna z nich w sumie niczego nam nie daje (poza satysfakcją).

Co zrobić w takiej sytuacji? Warto przy każdej książce, przy każdym podcaście, kursie czy szkoleniu, które nas zainteresuje, zadać sobie pytanie: czy wiedza, którą tu zdobędę, przyda mi się w najbliższym czasie? Należy pamiętać, że powinno się uczyć po to, aby wzmacniać siebie tu i teraz. To jest właśnie moja moc, siła i talent, że potrafię szybko dotrzeć do właściwej wiedzy, której potrzebuje i ją równie szybko posiąść.

Więcej informacji o samym talencie znajdziesz w poniższej grafice. Mam nadzieję, że będzie ona dla Ciebie atrakcyjna nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim merytorycznie.

Potrzebujesz jeszcze więcej?

UCZENIE SIĘ to jeden z Twoich dominujących talentów?

Chciałabyś dowiedzieć się więcej jak wykorzystać jego potencjał?

Zapraszam Cię do odwiedzenia mojej nowej odsłony strony o talentach Gallupa – znajdziesz na niej nie tylko intuicyjną wyszukiwarkę opisów poszczególnych talentów, ale przede wszystkim zindywidualizowaną ścieżkę pracy nad swoimi talentami, aby rozwijać je w mocne strony.

Jak podoba Ci się cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA?
Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Napisz do mnie na kasia@syrowka.com – odpowiem na każdą wiadomość.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane wpisy

Nauka i zmiana – na to jest zawsze dobry czas!

Wiek aktywności zawodowej wydłuża się na całym świecie. Już dziś widok lekarza w zaawansowanym wieku czy profesora-seniora nikogo nie dziwi.
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Integrator

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej

Twój rozwój i świat online

Twój rozwój i świat online. Jak wirtualna rzeczywistość sprzyja budowaniu kariery zawodowej? Od kilku lat świat online na dobre zagościł
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Indywidualizacja

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej