Skip to content
ArtykułyGallup®

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Uczenie się

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Dziś prezentuję kolejny talent z domeny Myślenia Strategicznego – UCZENIE SIĘ (Learner). 

Kim jest osoba z talentem UCZENIE SIĘ?

Osoba, której talentem dominującym jest UCZENIE SIĘ, pragnie – tak jak wskazuje sama nazwa talentu – się uczyć. Co więcej, osoby z tym talentem ciągle nad sobą pracują, a sam proces nauki jest dla nich o wiele bardziej ekscytujący niż rezultat jaki osiągną. Silną motywacją dla nich jest odkrywanie zainteresowań oraz dochodzenie do perfekcji.

Cechy charakterystyczne talentu UCZENIE SIĘ

  • Myślenie strategiczne.
  • Umiejętność wyboru najlepszego systemu uczenia się.
  • Odkrywanie nowych obszarów.

Osoby z talentem UCZENIE SIĘ to przede wszystkim osoby potrafiące uczyć się bardzo szybko, a dzięki swojemu skupieniu są w stanie utrzymać zespół na szczycie jego możliwości. Osoby z tym talentem podążają za rzeczami, które ich interesują. Potrzebują również możliwości rozwoju i zdobywania nowych informacji. Determinacja w uczeniu się nowych rzeczy jest tak duża, że śmiało można powiedzieć, iż talent UCZENIE SIĘ intryguje życie. 

Co słychać u moich klientów z talentem UCZENIE SIĘ?

Klient z talentem Uczenie się w puli talentów dominujących jest to osoba, która bardzo lubi zdobywać wiedzę. Wie, jak to dotrzeć do wartościowej wiedzy i cieszy ją to, że może te wiedzę pozyskać.

Często uczy się rzeczy, którymi nie zajmuje się na co dzień, bo – jak sama tłumaczy – poszerza to jej horyzonty.

I nie ma w tym nic złego….. Aż do momentu, kiedy w szufladzie leży 25 cudownych dyplomów po jeszcze cudowniejszych szkołach czy kursach, ale żadnej z tych dyplomowych wiedzy nie wykorzystała w życiu. Następuje wtedy taki moment refleksji, że płyniemy po kilku rzekach jednocześnie, ale te rzeki nie łączą się i żadna z nich w sumie niczego nam nie daje (poza satysfakcją).

Co zrobić w takiej sytuacji? Warto przy każdej książce, przy każdym podcaście, kursie czy szkoleniu, które nas zainteresuje, zadać sobie pytanie: czy wiedza, którą tu zdobędę, przyda mi się w najbliższym czasie? Należy pamiętać, że powinno się uczyć po to, aby wzmacniać siebie tu i teraz. To jest właśnie moja moc, siła i talent, że potrafię szybko dotrzeć do właściwej wiedzy, której potrzebuje i ją równie szybko posiąść.

Więcej informacji o samym talencie znajdziesz w poniższej grafice. Mam nadzieję, że będzie ona dla Ciebie atrakcyjna nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim merytorycznie.

Potrzebujesz jeszcze więcej?

UCZENIE SIĘ to jeden z Twoich dominujących talentów?

Chciałabyś dowiedzieć się więcej jak wykorzystać jego potencjał?

Zapraszam Cię do odwiedzenia mojej nowej odsłony strony o talentach Gallupa – znajdziesz na niej nie tylko intuicyjną wyszukiwarkę opisów poszczególnych talentów, ale przede wszystkim zindywidualizowaną ścieżkę pracy nad swoimi talentami, aby rozwijać je w mocne strony.

Jak podoba Ci się cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA?
Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Napisz do mnie na kasia@syrowka.com – odpowiem na każdą wiadomość.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy Raport Future 2024

Chcesz otrzymać raport o rynku pracy i zawodach przyszłości?
Dołącz do ponad 7108 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go bezpłatnie!

W comiesięcznym newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje związane z rynkiem pracy przyszłości, o moich nowych publikacjach w mediach czy na blogu. A także promocjach na akredytowane kursy czy produkty w moim sklepie.
I jak u mnie także dużo inspiracji.

Kasia Syrówka

Kasia Syrówka

W ciągu swojego życia pracowałam chyba w każdym zawodzie, mam za sobą ogromne sukcesy i spektakularne porażki. W końcu postanowiłam, aby moje doświadczenia (z czasem poparte prestiżowymi certyfikacjami) przełożyć na pomoc innym. Od 12 lat zajmuję się rozwojem zawodowym swoich klientów. Czasem też piszę na blogu dzieląc się wskazówkami.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport Future
za 0 zł!

Rekomendowane wpisy

Artykuły

W dzisiejszych czasach, gdzie zmiany na rynku pracy zachodzą w zawrotnym tempie, rola menedżera ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Menedżer

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.