Skip to content
ArtykułyGallup®

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Odkrywczość

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Dziś prezentuję kolejny talent z domeny Myślenia Strategicznego – ODKRYWCZOŚĆ (Ideation).  

Przejdźmy jednak do konkretów…

Kim jest osoba z talentem ODKRYWCZOŚĆ?

Osoby, których talentem dominującym jest ODKRYWCZOŚĆ, fascynują się ideami. Ich zaletą jest umiejętność znalezienia powiązania między zjawiskami, które pozornie wydają się być sobie odległe.  

Cechy charakterystyczne ODKRYWCZOŚCI

  • Strategiczne myślenie
  • Tworzenie zupełnie nowych rozwiązań
  • Naturalny zmysł innowacji

ODKRYWCZOŚĆ to przede wszystkim spontaniczność, kreatywność oraz świeże spojrzenie na aktualne problemy. Zmysł innowacji tych osób jest zupełnym przeciwieństwem konwencjonalnego myślenia, co prowadzi do powstania nowych pomysłów. To, czego oczekują Odkrywcy, to wolność w odkrywaniu nowych możliwości bez jakiegokolwiek skrępowania czy granic. Swojej wyobraźni używają do kreowania lepszej rzeczywistości.  

Co słychać u moich klientów z talentem ODKRYWCZOŚĆ?

Przede wszystkim są to osoby, które wytwarzają bardzo duża ilość pomysłów. Czym to skutkuje? Tym, że czasami te pomysły niekoniecznie dedykowane są dla nich.

Dzisiaj miałam sesję z klientką, która zmienia stanowisko w firmie właśnie po to, aby bardziej wykorzystywać swoją Odkrywczość. Gdy nie mamy takiej możliwość w pracy, często odczuwamy brak rozwoju, mamy poczucie utknięcia, wrażenie, że nasza praca jest wręcz monotonna i powtarzalna.

I jeśli tak jest faktycznie, to jest to doskonały znak, że to nie miejsce dla Odkrywczości.

Co zrobić w takiej sytuacji? Zdecydowanie rekomenduję zgłosić się do dodatkowych projektów, zadań, dzięki którym będziesz mógł myśleć kreatywnie, podsuwać pomysły, wymyślać nowe idee.

Osoby z talentem Odkrywczość często są bardzo ciekawe wszystkiego, co czasami dla dorosłych – którzy zapomnieli jak to jest posiadać dziecięcą ciekawość 😉 – może być uciążliwe. Odkrywczość po prostu zadaje bardzo dużo pytań i wszystkim się ciekawi.:)

Więcej informacji o samym talencie znajdziesz w poniższej grafice. Mam nadzieję, że będzie ona dla Ciebie atrakcyjna nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim merytorycznie. 

Potrzebujesz jeszcze więcej?
Odkrywczość to jeden z Twoich dominujących talentów?
Chciałbyś dowiedzieć się więcej jak wykorzystać jego potencjał?

Jeśli wolisz samodzielnie przyswajać praktyczną wiedzę w wygodnej formie i dogodnym dla Ciebie czasie, zachęcam Cię do zakupu rozbudowanego raportu Twoich talentów w j. polskim, w którym znajdziesz nie tylko zalety swoich talentów, ale także… ograniczenia z nimi związane, nad którymi też warto pracować.

Jak podoba Ci się cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA?
Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Napisz do mnie na kasia@syrowka.com – odpowiem na każdą wiadomość.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy Raport Future 2024

Chcesz otrzymać raport o rynku pracy i zawodach przyszłości?
Dołącz do ponad 7108 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go bezpłatnie!

W comiesięcznym newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje związane z rynkiem pracy przyszłości, o moich nowych publikacjach w mediach czy na blogu. A także promocjach na akredytowane kursy czy produkty w moim sklepie.
I jak u mnie także dużo inspiracji.

Kasia Syrówka

Kasia Syrówka

W ciągu swojego życia pracowałam chyba w każdym zawodzie, mam za sobą ogromne sukcesy i spektakularne porażki. W końcu postanowiłam, aby moje doświadczenia (z czasem poparte prestiżowymi certyfikacjami) przełożyć na pomoc innym. Od 12 lat zajmuję się rozwojem zawodowym swoich klientów. Czasem też piszę na blogu dzieląc się wskazówkami.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport Future
za 0 zł!

Rekomendowane wpisy

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Artykuły

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu? Mentoring – to hasło, które coraz częściej gości nie tylko w organizacjach, ale