Skip to content
ArtykułyGallup®

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Zgodność

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Dziś prezentuję talent z niebieskiej domeny Budowania relacji – ZGODNOŚĆ (Harmony).

Kim jest osoba z talentem ZGODNOŚĆ?

Cechą charakterystyczną osoby z talentem ZGODNOŚĆ jest poszukiwanie porozumienia. Jak wskazuje sama nazwa, właściciele tego talentu nie lubią konfliktów, dążą do zgody. 

 Cechy charakterystyczne talentu ZGODNOŚĆ

  • dążenie do równowagi emocjonalnej;
  • gotowy poświęcić indywidualne plany, aby ułatwić działanie grupie;
  • dobry negocjator, który widzi obie strony medalu oraz jest świetny w zadawaniu pytań.

Zaletą osób z talentem ZGODNOŚĆ jest umiejętność spostrzegania „dwóch stron medalu” oraz zdolność doprowadzenia do porozumienia. To, co wnosi do zespołu, to z pewnością odporność na konflikty.  

 Co słychać u moich klientów z talentem ZGODNOŚĆ?

Jest to osoba, która dba o spokój. Nie wchodzi w konflikty, bo uważa że są one bezsensowne i do niczego nie prowadzą. Potrafią zamiast tego, pokazać obu stronom tego konfliktu że nie ma sensu sie kłócić ponieważ zależy nam na tym samym i zmierzamy w tym samym kierunku.

Co ważne inne osoby bardzo lubią z Tobą pracować bo jesteś człowiekiem który daje poczucie bezpieczeństwa. Można przy Tobie skupić się na merytorycznej pracy, zamiast na kłótniach i walkach.

Jednak bądź uważna/y na to aby nie pozwolić innym dominującym osobom wejść Ci na głowę. Dbaj o swoje potrzeby. Mów o nich. Mów o tym co Ci się podoba a co nie podoba. To nie jest nie miłe dla innych. To jest zadbanie o siebie i swój dobrostan. I poinformowanie otoczenia co jest ważne dla Ciebie. Zdziwisz sie jak dużo osób wokół Ciebie gdy usłyszy Twoje potrzeby, zacznie je spełniać;)

Potrzebujesz jeszcze więcej?

ZGODNOŚĆ to jeden z Twoich dominujących talentów?

Chciałbyś/abyś dowiedzieć się więcej jak wykorzystać jego potencjał?

Zapraszam Cię do odwiedzenia mojej nowej odsłony strony o talentach Gallupa – znajdziesz na niej nie tylko intuicyjną wyszukiwarkę opisów poszczególnych talentów, ale przede wszystkim zindywidualizowaną ścieżkę pracy nad swoimi talentami, aby rozwijać je w mocne strony.

Jak podoba Ci się cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA?
Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Napisz do mnie na kasia@syrowka.com – odpowiem na każdą wiadomość.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy Raport Future 2024

Chcesz otrzymać raport o rynku pracy i zawodach przyszłości?
Dołącz do ponad 7108 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go bezpłatnie!

W comiesięcznym newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje związane z rynkiem pracy przyszłości, o moich nowych publikacjach w mediach czy na blogu. A także promocjach na akredytowane kursy czy produkty w moim sklepie.
I jak u mnie także dużo inspiracji.

Kasia Syrówka

Kasia Syrówka

W ciągu swojego życia pracowałam chyba w każdym zawodzie, mam za sobą ogromne sukcesy i spektakularne porażki. W końcu postanowiłam, aby moje doświadczenia (z czasem poparte prestiżowymi certyfikacjami) przełożyć na pomoc innym. Od 12 lat zajmuję się rozwojem zawodowym swoich klientów. Czasem też piszę na blogu dzieląc się wskazówkami.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport Future
za 0 zł!

Rekomendowane wpisy

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Artykuły

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu? Mentoring – to hasło, które coraz częściej gości nie tylko w organizacjach, ale