Skip to content
ArtykułyGallup®

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Rozwijanie innych

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Dziś prezentuję talent z niebieskiej domeny Budowania relacji – ROZWIJANIE INNYCH (Developer).

Kim jest osoba z talentem ROZWIJANIE INNYCH?

Cechą charakterystyczną osób posiadających ROZWIJANIE INNYCH w Top 15  jest umiejętność rozpoznawania i kultywowanie potencjału u innych. Osoba ROZWIJAJĄCA INNYCH jest w stanie nie tylko zauważyć w drugim człowieku sygnał nawet najmniejszej zmiany, ale także czerpać z niej satysfakcję. 

Cechy charakterystyczne talentu ROZWIJANIE INNYCH

  • spostrzegawczość – zauważa i docenia nawet najmniejsze zmiany na lepsze u innych;
  • cierpliwość we współpracy z niedoświadczonymi;
  • motywujący innych do rozwoju – zarówno samodzielnego, jak też w grupie.

Zaletą osób z talentem ROZWIJANIE INNYCH jest umiejętność pielęgnowania talentów u osób, które spotykają. To, co przede wszystkim wnoszą w rozwój innych, to pełne zaangażowanie (czasu oraz energii). 

Co słychać u moich klientów z talentem ROZWIJANIE INNYCH?

Są to osoby, które cieszą się gdy zauważą u kogoś talent. Dostrzegają w innych ich potencjał, mówią o tym co widzą w drugim człowieku i zachęcają do rozwoju i pracy nad tym potencjałem. Jest to talent bez zazdrości. Bo cieszy nas rozwój innych ludzi, zamiast postrzegać go jako coś niedobrego.

Gdy jesteś szefem, to prawdopodobnie cały czas zachęcasz sowich ludzi do rozwoju, do awansów, przez co ludzie odchodzą, bo ida dalej, a ty mimo iż zostaje sam, bez dobrego pracownika, to i tak cieszysz się że zrobiłeś dobra robotę, dostrzegając talent i promując go.

Potrzebujesz jeszcze więcej?

ROZWIJANIE INNYCH to jeden z Twoich dominujących talentów?

Chciałbyś/abyś dowiedzieć się więcej jak wykorzystać jego potencjał?

Zapraszam Cię do odwiedzenia mojej nowej odsłony strony o talentach Gallupa – znajdziesz na niej nie tylko intuicyjną wyszukiwarkę opisów poszczególnych talentów, ale przede wszystkim zindywidualizowaną ścieżkę pracy nad swoimi talentami, aby rozwijać je w mocne strony.

Jak podoba Ci się cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA?
Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Napisz do mnie na kasia@syrowka.com – odpowiem na każdą wiadomość.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy Raport Future 2024

Chcesz otrzymać raport o rynku pracy i zawodach przyszłości?
Dołącz do ponad 7108 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go bezpłatnie!

W comiesięcznym newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje związane z rynkiem pracy przyszłości, o moich nowych publikacjach w mediach czy na blogu. A także promocjach na akredytowane kursy czy produkty w moim sklepie.
I jak u mnie także dużo inspiracji.

Kasia Syrówka

Kasia Syrówka

W ciągu swojego życia pracowałam chyba w każdym zawodzie, mam za sobą ogromne sukcesy i spektakularne porażki. W końcu postanowiłam, aby moje doświadczenia (z czasem poparte prestiżowymi certyfikacjami) przełożyć na pomoc innym. Od 12 lat zajmuję się rozwojem zawodowym swoich klientów. Czasem też piszę na blogu dzieląc się wskazówkami.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport Future
za 0 zł!

Rekomendowane wpisy

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Artykuły

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu? Mentoring – to hasło, które coraz częściej gości nie tylko w organizacjach, ale