Skip to content
ArtykułyGallup®

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Empatia

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Dziś prezentuję talent z niebieskiej domeny Budowania relacji – EMPATIA (Empathy).

Kim jest osoba z talentem EMPATIA?

To, co wyróżnia osoby z talentem EMPATIA, to ich zdolność do wyczuwania uczuć innych. Co ciekawe, odbywa się to na zasadzie procesu wcielania się w wyobraźnię, w skórę innych i sytuacje, w jakich się znaleźli.

 Cechy charakterystyczne talentu EMPATIA

  • zdolność budowania głębokich emocjonalnych relacji;
  • wyrażanie tego, co instynktowne;
  • antycypowanie potrzeb innych.

EMPATIA to przede wszystkim zdolność budowania tak emocjonalnie głębokich relacji, że inni czują się przez nich zrozumiani. Co więcej, szukają towarzystwa osób z talentem EMPATIA. To właśnie wrodzona zdolność do rozumienia emocji otaczających ich ludzi sprawia, że inni w towarzystwie EMPATII czują się komfortowo i stabilnie. Osoby potrafiące wykorzystać ten talent budują atmosferę zaufania, uzdrawiają trudne sytuacje, potrafią dopasować się i zbliżyć do otaczających ich osób. 

 Co słychać u moich klientów z talentem EMPATIA?

Gdy rozmawiam z klientami u których Empatia jest w Top15, często podkreślają że faktycznie doskonale rozumieją zachowania innych ludzi. Co z kolei wpływa na to że potrafią doskonale wytłumaczyć czemu ta druga osoba zachowuje się tak, a nie inaczej. A to z kolei odbierane jest tak jakby EMPACI stali po stronie tej drugiej osoby.
To nie prawda. Osoba mająca EMPATIE, po prostu doskonale rozumie i umie wytłumaczyć zachowanie innych ludzi, a nie oznacza to akceptowania tych zachowań.
Pamiętaj przy tym, aby dbać o siebie, o swoje potrzeby, a nie ciągle dopasowywać się od innych bo ich tak dobrze rozumiesz. Zadbaj o siebie i „zrozum” siebie;)

Potrzebujesz jeszcze więcej?

EMPATIA to jeden z Twoich dominujących talentów?

Chciałbyś/abyś dowiedzieć się więcej jak wykorzystać jego potencjał?

Zapraszam Cię do odwiedzenia mojej nowej odsłony strony o talentach Gallupa – znajdziesz na niej nie tylko intuicyjną wyszukiwarkę opisów poszczególnych talentów, ale przede wszystkim zindywidualizowaną ścieżkę pracy nad swoimi talentami, aby rozwijać je w mocne strony.

Jak podoba Ci się cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA?
Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Napisz do mnie na kasia@syrowka.com – odpowiem na każdą wiadomość.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy Raport Future 2024

Chcesz otrzymać raport o rynku pracy i zawodach przyszłości?
Dołącz do ponad 7108 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go bezpłatnie!

W comiesięcznym newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje związane z rynkiem pracy przyszłości, o moich nowych publikacjach w mediach czy na blogu. A także promocjach na akredytowane kursy czy produkty w moim sklepie.
I jak u mnie także dużo inspiracji.

Kasia Syrówka

Kasia Syrówka

W ciągu swojego życia pracowałam chyba w każdym zawodzie, mam za sobą ogromne sukcesy i spektakularne porażki. W końcu postanowiłam, aby moje doświadczenia (z czasem poparte prestiżowymi certyfikacjami) przełożyć na pomoc innym. Od 12 lat zajmuję się rozwojem zawodowym swoich klientów. Czasem też piszę na blogu dzieląc się wskazówkami.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport Future
za 0 zł!

Rekomendowane wpisy

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Artykuły

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu? Mentoring – to hasło, które coraz częściej gości nie tylko w organizacjach, ale