Skip to content

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Empatia

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Dziś prezentuję talent z niebieskiej domeny Budowania relacji – EMPATIA (Empathy).

Kim jest osoba z talentem EMPATIA?

To, co wyróżnia osoby z talentem EMPATIA, to ich zdolność do wyczuwania uczuć innych. Co ciekawe, odbywa się to na zasadzie procesu wcielania się w wyobraźnię, w skórę innych i sytuacje, w jakich się znaleźli.

 Cechy charakterystyczne talentu EMPATIA

  • zdolność budowania głębokich emocjonalnych relacji;
  • wyrażanie tego, co instynktowne;
  • antycypowanie potrzeb innych.

EMPATIA to przede wszystkim zdolność budowania tak emocjonalnie głębokich relacji, że inni czują się przez nich zrozumiani. Co więcej, szukają towarzystwa osób z talentem EMPATIA. To właśnie wrodzona zdolność do rozumienia emocji otaczających ich ludzi sprawia, że inni w towarzystwie EMPATII czują się komfortowo i stabilnie. Osoby potrafiące wykorzystać ten talent budują atmosferę zaufania, uzdrawiają trudne sytuacje, potrafią dopasować się i zbliżyć do otaczających ich osób. 

 Co słychać u moich klientów z talentem EMPATIA?

Gdy rozmawiam z klientami u których Empatia jest w Top15, często podkreślają że faktycznie doskonale rozumieją zachowania innych ludzi. Co z kolei wpływa na to że potrafią doskonale wytłumaczyć czemu ta druga osoba zachowuje się tak, a nie inaczej. A to z kolei odbierane jest tak jakby EMPACI stali po stronie tej drugiej osoby.
To nie prawda. Osoba mająca EMPATIE, po prostu doskonale rozumie i umie wytłumaczyć zachowanie innych ludzi, a nie oznacza to akceptowania tych zachowań.
Pamiętaj przy tym, aby dbać o siebie, o swoje potrzeby, a nie ciągle dopasowywać się od innych bo ich tak dobrze rozumiesz. Zadbaj o siebie i „zrozum” siebie;)

Potrzebujesz jeszcze więcej?

EMPATIA to jeden z Twoich dominujących talentów?

Chciałbyś/abyś dowiedzieć się więcej jak wykorzystać jego potencjał?

Zapraszam Cię do odwiedzenia mojej nowej odsłony strony o talentach Gallupa – znajdziesz na niej nie tylko intuicyjną wyszukiwarkę opisów poszczególnych talentów, ale przede wszystkim zindywidualizowaną ścieżkę pracy nad swoimi talentami, aby rozwijać je w mocne strony.

Jak podoba Ci się cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA?
Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Napisz do mnie na kasia@syrowka.com – odpowiem na każdą wiadomość.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane wpisy

Pokolenie Silver a praca przyszłości

Praca przyszłości – tak dużo się dziś o niej mówi, a w dyskusjach na ten temat skupia przede wszystkim na
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Zgodność

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej

Nauka i zmiana – na to jest zawsze dobry czas!

Wiek aktywności zawodowej wydłuża się na całym świecie. Już dziś widok lekarza w zaawansowanym wieku czy profesora-seniora nikogo nie dziwi.
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Integrator

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej