Skip to content

Jak zostać certyfikowanym coachem Gallupa?

Osoby, które wykonały test Gallupa, często szukają dodatkowego doradztwa w sprawie otrzymanych wyników. Chcąc zrozumieć swoje talenty, korzystają z sesji omawiającej wyniki badania. Jednak w tym przypadku, warto korzystać ze wsparcia wyłącznie certyfikowanego coacha Gallupa. Jak nim zostać? Dlaczego warto wybrać właśnie jego?

Talenty i test Gallupa

Badanie Gallupa to narzędzie pozwalające odkryć najmocniejsze strony człowieka, zwane powszechnie talentami. Jego forma została opracowana w latach 40-tych XX w. i stale zdobywa nowych zwolenników. Dlaczego warto wykonać test przynajmniej raz w życiu? Przede wszystkim, aby zrozumieć, że każdy z nas posiada określoną pulę talentów. Po drugie, żeby uświadomić sobie i zrozumieć do czego posiadamy wrodzone predyspozycje. Po trzecie, po to, aby nauczyć się umiejętnie zarządzać własnym potencjałem i dążyć do rozwoju osobistego.

Jednak wykonanie testu w wielu przypadkach jest niewystarczające do zrozumienia wszystkich ww. kwestii. Dlatego tak pomocna jest konsultacja z certyfikowanym coachem Gallupa. Kluczowe jednak, aby wybrany przez nas coach rzeczywiście posiadał akredytację Instytutu Gallupa. Tylko ona gwarantuje odpowiednią wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu sesji z zakresu mocnych stron.

Certyfikacja Instytutu Gallupa – dla kogo?

Czy certyfikowanym coachem Gallupa może zostać każdy? I tak, i nie. Proces akredytacyjny oferowany przez Instytut Gallupa jest powszechnie dostępny. Jednak o akredytację powinni ubiegać się wyłącznie osoby, którym bliska jest idea talentów Gallupa, czyli praca na potencjale oraz program działalności Instytutu. Otrzymanie certyfikacji Instytutu Gallupa wyróżnia każdego coacha na rynku. Osoba z certyfikacją to gwarancja coachingu w pełni skupiającego się na mocnych stronach, na potencjale klienta i posiadająca stosowne materiały i wiedzę do poprowadzenia takiej sesji. Wszystko dzięki wysokiej świadomości coacha w zakresie własnych talentów oraz odpowiedniego doświadczenia w zarządzaniu nimi. Jednym słowem: certyfikowany coach Gallupa to profesjonalista w zarządzaniu talentami, który doświadczenie czerpie z autopsji.

Jak zostać certyfikowanym coachem Gallupa?

Jak wygląda certyfikacja w Instytucie Gallupa? Szkolenie trwa obecnie 4 dni i odbywa się online. W ramach niego coach nie tylko otrzymuje sprawdzone narzędzia, ale także wypracowuje techniki oraz doświadczenie niezbędne w coachingu. Certyfikowany coach Gallupa pozyskuje wiedzę zarówno z coachingu osób indywidualnych, jak także całych zespołów. W trakcie certyfikacji zdobędzie umiejętności w zakresie:

  • odkrywania, rozumienia i wykorzystywania mocnych stron innych osób;
  • budowania relacji w zespołach w oparciu o mocne strony ich członków;
  • wykorzystania talentów nie tylko do osiągania jak najlepszych wyników, ale także do rozwiązywania pojawiających się problemów;
  • skupiania uwagi klienta na swoim potencjale i zasobach, a nie deficytach.

Certyfikowany coach Gallupa to jedyna osoba, która profesjonalnie przeprowadzi swoich klientów przez ścieżkę poznania i zrozumienia swoich talentów.

Jak przebiega sam proces certyfikacji w Gallupie?

Po szkoleniu, które odbywa się w języku angielskim, masz sześć miesięcy na to aby podejść do egzaminu. Na samym egzaminie masz nielimitowany czas na odpowiedzi, niektórym zdającym sam egzamin zajmuje ok 5h. egzamin jest także w języku angielskim.

Trzeba na nim wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu bardzo dobrej znajomości talentów, ale także filozofii pracy na potencjale, misji Instytutu Gallupa a także narzędzi coachingowych. Dodatkowo, oprócz zdanego egzaminu, trzeba osiągnąć powyżej 80% pkt; potrzebujesz przeprowadzić 6-8 procesów coachingowych, po których Twoi klienci wystawią Ci referencje na portalu Gallupa.

Certyfikowany coach Gallupa – czy warto?

Czy warto ubiegać się o akredytację Instytutu Gallupa? Wszystko zależy od tego, jakie masz plany na własną przyszłość. Jeśli odkrycie Twoich talentów uzmysłowiło Ci, że posiadasz naturalne predyspozycje do nauczania innych, jeśli czujesz w sobie potencjał do doradztwa, to być może kariera certyfikowanego coacha Gallupa jest Twoją właściwą ścieżką rozwoju. Pamiętaj jednak, że mimo zdobytej w ramach certyfikacji olbrzymiej wiedzy na temat talentów, jako certyfikowany coach Gallupa jesteś jedynie wskazówką i pomocą dla swojego klienta. Ty pomagasz mu zrozumieć jego potencjał. To, co on dalej z nim zrobi i czy go wykorzysta, zależy wyłącznie od niego. Biorąc jednak pod uwagę, jak wiele osób ignoruje swoje talenty już na etapie wykonania testu Gallupa, coraz większa liczba certyfikowanych coachów Gallupa może znacznie zwiększyć świadomość społeczeństwa w tym zakresie. Czasem wystarczy krótka konsultacja, zwrócenie uwagi na pewne aspekty, aby klient zrozumiał, że posiada naprawdę ogromny potencjał. A kiedy uzmysłowisz mu w trakcie sesji sposoby właściwego zarządzania talentami, z dużym prawdopodobieństwem otworzysz mu furtkę do osobistego spełnienia. Tym samym zostając certyfikowanym coachem Gallupa będziesz mógł zbliżyć wiele osób do osobistego i zawodowego spełnienia. Prawda, że warto podjąć takie wyzwanie?

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane wpisy

Samoświadomość. Jak wiedza o samym sobie wpływa na rozwój zawodowy?

Samoświadomość, czyli zdolność do zauważenia własnego potencjału i zasobów, jest jedną z podstaw życiowego sukcesu. Bez tej podstawowej wiedzy o
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Analityk

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej

Zasoby – Ty też je masz! Jak je wykorzystać?

Zasoby – Ty też je masz! Jak je wykorzystać? Zasoby kojarzą się najczęściej z kategorią ekonomiczną jako zapas, rezerwa. Warto
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Wizjoner

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej