Skip to content

Kim jest certyfikowany coach Gallupa?

Sesje omawiające wyniki testu Gallupa to coraz bardziej popularna usługa na polskim rynku zawodowym. Dzięki wsparciu specjalisty wiele osób rozumie znaczenie swoich talentów oraz uczy się jak nimi właściwie zarządzać. Skąd jednak mieć pewność, że wybrany przez Ciebie mentor/ coach jest rzeczywiście specjalistą od Gallupa? Czy jest certyfikowanym coachem Gallupa? Czy ma aktualna akredytację? Kim jest certyfikowany coach Gallupa i jak może Ci pomóc?

Test Gallupa – na czym polega

W latach 40-tych XX w. dwóch badaczy – D. Clifton i M. Bunckhingam – opracowali dla Instytutu Gallupa narzędzie pozwalające wskazać dominujące talenty danej osoby. CliftonStrenghtsFinder, znany jako badanie talentów Gallupa lub potocznie nazywane testem Gallupa, to zbiór pytań, który nie tylko bada najmocniejsze talenty wykonującego test, ale również hierarchizuje pełną pulą 34 mocnych stron, jakie posiada każdy z nas. Dzięki temu wykonujący test może nie tylko poznać swoje mocne strony (które z reguły bagatelizujemy), ale także – co jest bardzo istotne – skupić się na swoich najmocniejszych talentach czyli sowim potencjale. Wszystko po to, aby zrozumieć mechanizmy kierujące naszym postępowaniem w kontekście rozwoju osobistego oraz nauczyć się właściwie wykorzystywać posiadany potencjał. I chociaż wykonanie samego testu nie jest skomplikowane, to do rozszyfrowania otrzymanych wyników przydatny jest certyfikowany coach Gallupa.

Akredytacja instytutu Gallupa, a certyfikowany coach Gallupa

Skoro wsparcie certyfikowanego coacha Gallupa może okazać się niezbędne do prawidłowego zrozumienia swoich mocnych stron, gdzie znaleźć specjalistę w tym zakresie? W dobie powszechnej technologii zawsze pierwszym krokiem jest wyszukiwarka internetowa. I chociaż na hasło „certyfikowany coach Gallupa” wyświetli się niemal 3,5 tys. wyników, to zapewniam Cię, że tylko kilku z reklamujących się coachów jest specjalistą w tej dziedzinie. Pamiętaj: chcąc skorzystać z pomocy specjalisty ds. Gallupa, powinieneś wybrać osobę z akredytacją Instytutu Gallupa. Dlaczego? Ponieważ tylko coach akredytowany przez Instytut posiada dostateczną wiedzę merytoryczną i praktyczną z zakresu zarządzania mocnymi stronami. Dzięki kilkudniowemu szkoleniu odbytemu w Instytucie Gallupa certyfikowany coach Gallupa prowadzi swoich klientów przy jednoczesnym rozumieniu i umiejętnym wykorzystaniu swoich talentów. Nie można bowiem uczyć innych czegoś, czego samemu się nie rozumie. W trakcie szkolenia certyfikowany coach Gallupa – oprócz umiejętnego odkrywania i zarządzania talentami – przyswaja również podejście Instytutu do mocnych stron. Certyfikowany coach Gallupa gwarantuje:

  • wszechstronność;
  • indywidualność;
  • pracę na dowodach.

Zatem jeśli chcesz mieć pewność, że korzystasz z usług profesjonalisty, szukaj wyłącznie wsparcia u certyfikowanego coacha Gallupa.

Certyfikowany coach Gallupa – koszt sesji

Wprawdzie certyfikacja Instytutu Gallupa brzmi dość poważnie, to chciałabym Cię uspokoić, że korzystanie z usług certyfikowanego coacha Gallupa nie jest droższe od usług mentoringowych bez akredytacji. Koszt sesji omawiającej wyniki testu Gallupa to wydatek rzędu ok.500 zł. Kwota nie jest mała, więc tym bardziej skoro zdecydowałeś się na ten wydatek, powinieneś poszukać profesjonalisty w tym zakresie. Tylko certyfikowany coach Gallupa zapewni Ci dostateczną wiedzę i doświadczenie w odkrywaniu, wyjaśnianiu oraz zarządzaniu mocnymi stronami. DOstaniesz w ramach sesji dużo materiałów, które posiadają jedynie osoby z certyfikacją.

Oczywiście korzystanie z sesji certyfikowanego coacha Gallupa nie zawsze jest konieczne. Jeśli masz poczucie, że dostatecznie rozumiesz swoje talenty i potrafisz wskazać sytuacje, w których je wykorzystujesz, to taka sesja może być jedynie uzupełnieniem Twojej wiedzy w tym zakresie.

Z pomocy certyfikowanego coacha Gallupa powinni skorzystać na pewno wszyscy ci, którym ich wyniki testu Gallupa wydają się niezrozumiałe czy nawet wręcz oderwane od rzeczywistości. Wiele osób początkowo dziwi się, a nawet niekiedy zaprzecza talentom odkrytym przez test Gallupa. Kiedy jednak doświadczona osoba wyjaśni znaczenie poszczególnych mocnych stron i pomoże odkryć momenty, w których konkretna osoba je wykorzystuje, otrzymane wyniki testu stają się zrozumiałe. Co ważniejsze, osoba, która zrozumie swoje talenty, zaczyna świadomie z nich korzystać. Tym samym odkrywa właściwą drogę do osobistego rozwoju. Myślę, że wydatek 500 zł w kontekście osobistego spełnienia nie jest zbyt drogą inwestycją. Oczywiście pod warunkiem, że skorzystasz z usług profesjonalnego certyfikowanego coacha Gallupa.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rekomendowane wpisy

Organizacja, która docenia! Czyli Pozytywny Potencjał Organizacji (PPO)

Struktura organizacyjna, organizacja stanowisk pracy, zarządzanie personelem – to tylko niektóre aspekty, do których przywiązuje się szczególną wagę w organizacjach.
Czytaj więcej

Samoświadomość. Jak wiedza o samym sobie wpływa na Twój sukces?

Samoświadomość, czyli zdolność do zauważenia własnego potencjału i zasobów, jest jedną z podstaw życiowego sukcesu. Bez tej podstawowej wiedzy o
Czytaj więcej

Zmiana zawodowa – jak jej dokonać?

Na zmiany nigdy nie jest za późno! Chyba każdy z nas zna tę teorię. I chociaż potwierdzam tę tezę –
Czytaj więcej

Znajdź swoją drogę, czyli dlaczego warto zrobić badanie Gallupa?

W temacie samorozwoju powstało już tyle książek i publikacji, że wielu z nas nie wie, po co najpierw sięgnąć i
Czytaj więcej