idź swoją drogą; jak znaleźć swoją drogę, swoje powołanie

#03: Wiedza – Jak budować poczucie własnej wartości?

Poczucie własnej wartości – tak często o nim słyszymy. Jednak czy sami potrafimy o nie zadbać? Czy Twoje poczucie wartości jest adekwatne do posiadanych przez Ciebie talentów?

Poczucie własnej wartości składa się z kluczowych komponentów: intelektualnego, emocjonalnego i behawioralnego. Każdy z nich dotyczy… Twojej opinii na swój temat. To, w jaki sposób spostrzegasz samego siebie jest właśnie podstawą do tworzenia mocnego poczucia własnej wartości. Nie będąc szczerym wobec siebie, nie będziesz w stanie docenić tego, co w Tobie najlepsze i wybudować na tej świadomości mocną osobowość.

Samoocena to jedno. O wiele większy wpływ na Twoje poczucie własnej wartości ma opinia innych na Twój temat. Jak często spostrzegamy samych siebie przez pryzmat oczu drugiego człowieka? Jak często nie potrafimy oddzielić tego, co na nasz temat myślą inni od swojej samooceny.

Z tego też powodu powstał ten podcast, z którego dowiesz się m.in.:
• Jakie są podstawowe filary samoświadomości
• Jak skutecznie radzić sobie z krytyką – tą zewnętrzną, jak też wewnętrzną
• O roli testu Gallupa w budowaniu poczucia własnej wartości
• Czy talent WIARA W SIEBIE jest równoznaczny z mocnym poczuciem własnej wartości.

Powiem też kilka słów o odwadze, gdyż tę trzeba posiadać, aby świadomie oceniać samego siebie. Czy Ty posiadasz taką odwagę? Czy zdecydujesz się posłuchać tego odcinka, aby nauczyć się właściwie budować poczucie własnej wartości?

Posłuchaj w aplikacji: