Skip to content
Short news

#shortnews Zwolnienia w sektorze finansowym

Epidemia Covid-19 w Polsce ma przełożyć się na duży wzrost bezrobocia. Prognozy wskazują poziom 9-10 proc. Zastanawiam się jednak czy epidemia nie jest trochę wymówką dla rosnącej liczby zwolnień. Przecież jeszcze przed nią doszło do grupowych zwolnień w kilku dużych firmach w Polsce. W samym sektorze finansowym ponad 6000 os zostanie zwolnionych. A zwolnienia nie dotyczą przecież samej branży finansowej. W retailu niedawno doszło też do zwolnienia setek pracowników. Z drugiej jednak strony – mimo spowolnienia –nadal mamy do czynienia z deficytem pracowników nie tylko w branży IT, ale również wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Zaś jeszcze inną kwestią jest brak specjalistów z zakresu rekrutacji, co znacznie utrudni skuteczne poszukiwanie nowych rąk do pracy? Zastanawiam się jak to wszystko wpłynie na polski rynek pracy w najbliższych miesiącach? Czy rzeczywiście czeka nas powrót do rynku pracodawcy, a całą winę należy zrzucić na pandemię? zwonieniapracownikow masowezwolnienia outplacement

Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy Raport Future 2024

Chcesz otrzymać raport o rynku pracy i zawodach przyszłości?
Dołącz do ponad 7108 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go bezpłatnie!

W comiesięcznym newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje związane z rynkiem pracy przyszłości, o moich nowych publikacjach w mediach czy na blogu. A także promocjach na akredytowane kursy czy produkty w moim sklepie.
I jak u mnie także dużo inspiracji.

Kasia Syrówka

Kasia Syrówka

W ciągu swojego życia pracowałam chyba w każdym zawodzie, mam za sobą ogromne sukcesy i spektakularne porażki. W końcu postanowiłam, aby moje doświadczenia (z czasem poparte prestiżowymi certyfikacjami) przełożyć na pomoc innym. Od 12 lat zajmuję się rozwojem zawodowym swoich klientów. Czasem też piszę na blogu dzieląc się wskazówkami.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport Future
za 0 zł!

Rekomendowane wpisy

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Artykuły

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu? Mentoring – to hasło, które coraz częściej gości nie tylko w organizacjach, ale