Skip to content

#shortnews Well-being w trakcie utraty pracy

Epidemia w Polsce to przede wszystkim masowe zwolnienia. I chociaż na razie oficjalne statystyki bezrobocia tego nie pokazują, to doskonale wiemy, że większość tracących pracę znajduje się właśnie na okresie wypowiedzenia. Nagła utrata pracy może być traumą. W pełni rozumiem tych, którzy wraz z nią tracą środki na utrzymanie rodziny. Wizja konieczności stawania w szranki o nowe stanowisko z wieloma konkurentami nie nastraja optymistycznie. A gdyby tą całą sytuację przepracować jako szansę na nową rzeczywistość zawodową? Straciłeś pracę, ale czy to była praca, w której się spełniałeś? Czy Twoje zawodowe obowiązki dawały Ci satysfakcję czy były tylko przykrym przymusem? Dlaczego pracowałeś w tym miejscu: dla własnej realizacji czy wyłącznie dla stosunkowo dobrej pensji? Stań „z boku” i przyjrzyj się swojej dotychczasowej karierze zawodowej. Wychodzę z założenia, że nic nie dzieje się bez powodu. Z każdej trudnej sytuacji można wyciągnąć wnioski i ukierunkować samego siebie na lepszy tor. Utrata pracy jest do tego doskonałą okazją. Kiedy już jej nie masz, masz czas zastanowić się nad tym, co właściwie chcesz robić. A może nie nowa firma a własny biznes? A może pomoc doświadczonego mentora? Każdy sposób jest dobry, o ile pozwoli ci się naprawdę realizować!

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane wpisy

Nauka i zmiana – na to jest zawsze dobry czas!

Wiek aktywności zawodowej wydłuża się na całym świecie. Już dziś widok lekarza w zaawansowanym wieku czy profesora-seniora nikogo nie dziwi.
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Integrator

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej

Twój rozwój i świat online

Twój rozwój i świat online. Jak wirtualna rzeczywistość sprzyja budowaniu kariery zawodowej? Od kilku lat świat online na dobre zagościł
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Indywidualizacja

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej