Skip to content
Short news

#shortnews- Trudny ale ważny temat- depresja u nastolatków!

23 lutego obchodziliśmy światowy dzień walki z depresją. Chcę poruszyć ważny dla rodziców problem, często niestety bagatelizowany, czyli depresji wśród nastolatków. Wydaje się że “oni” mają wszystko. My tak nie mieliśmy dobrze. A jednak….coś jest nie tak? Myślisz sobie: “mnie i moich dzieci to nie dotyczy” Nieprawda! Zapraszam każdego rodzica do obejrzenia filmu wyprodukowanego przez “Reżysera Życia”. Wystąpiła w nim m.in. Anna Dereszowska, Roxie Węgiel i Weronika “Wersow” Sowa. Film ukazuje, że nie zawsze ten, kto głośno manifestuje swój bunt, jest tym, którego trzeba ratować. Statystyki mówią że w 2018 r aż 97 polskich nastolatków odebrało sobie życie. To tak, jakby nagle zniknęły 4 pełne szkolne klasy. Samobójstwo jest w naszym kraju drugą przyczyną zgonów osób w przedziale 15–29 lat. Dla szukających wsparcia polecam: Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji – 22 594 91 00. Najtrudniejsze bywa jednak rozpoznanie problemu, bo nikt nie chce dopuścić do siebie myśli, że problem może dotyczyć jego kochanego – dziecka. Wszelkie problemy i smutki składamy na karb dojrzewania, hormonów i szkolnego stresu. Warto aby dom był miejscem gdzie wspieramy zainteresowania i pasje i talenty dziecka!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy Raport Future 2024

Chcesz otrzymać raport o rynku pracy i zawodach przyszłości?
Dołącz do ponad 7108 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go bezpłatnie!

W comiesięcznym newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje związane z rynkiem pracy przyszłości, o moich nowych publikacjach w mediach czy na blogu. A także promocjach na akredytowane kursy czy produkty w moim sklepie.
I jak u mnie także dużo inspiracji.

Kasia Syrówka

Kasia Syrówka

W ciągu swojego życia pracowałam chyba w każdym zawodzie, mam za sobą ogromne sukcesy i spektakularne porażki. W końcu postanowiłam, aby moje doświadczenia (z czasem poparte prestiżowymi certyfikacjami) przełożyć na pomoc innym. Od 12 lat zajmuję się rozwojem zawodowym swoich klientów. Czasem też piszę na blogu dzieląc się wskazówkami.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport Future
za 0 zł!

Rekomendowane wpisy

Artykuły

W dzisiejszych czasach, gdzie zmiany na rynku pracy zachodzą w zawrotnym tempie, rola menedżera ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Menedżer

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.