Skip to content
Short news

#shortnews Kompetencje po COVID

Zauważyłam, że prognozy dotyczące przyszłości rynku pracy skupiają się przede wszystkim na zawodach, które przestaną za kilka lat istnieć. A może zamiast snucia pesymistycznej wizji dla niektórych grup zawodowych, lepiej skupić się na rozwoju kompetencji, które pozwolą utrzymać się na rynku pracy? To, że część profesji się dezaktualizuje jest czymś normalnym. Przecież dziś nie ma już wielu zawodów, które wykonywali jeszcze nasi dziadkowie czy rodzice. Nasze dzieci będą zaś wykonywać takie profesje, które najprawdopodobniej jeszcze dziś nie istnieją. Dlatego zamiast wróżyć, które zawody przetrwają, a które znikną, powinniśmy skupić się na rozwoju swoich kompetencji i umiejętności. Nie mam tu na myśli wyłącznie tych związanych z cyfrową transformacją i nowoczesnymi technologiami. Rynek pracy przyszłości – oprócz specjalistów z IT, automatyki i AI – będzie też potrzebował pracowników z szeregiem innych, kluczowych cech. Transdyscyplinarność, myślenie niekonwencjonalne i adaptacyjne, społeczna inteligencja a nawet… umiejętność odkrywania sensu i nadawania znaczenia – to tylko niektóre kompetencje przyszłości wg Institute for the Future. Czy posiadamy już część z nich? Jakie inne cechy będą przydatne za kilka-kilkanaście lat?

Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy Raport Future 2024

Chcesz otrzymać raport o rynku pracy i zawodach przyszłości?
Dołącz do ponad 7108 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go bezpłatnie!

W comiesięcznym newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje związane z rynkiem pracy przyszłości, o moich nowych publikacjach w mediach czy na blogu. A także promocjach na akredytowane kursy czy produkty w moim sklepie.
I jak u mnie także dużo inspiracji.

Kasia Syrówka

Kasia Syrówka

W ciągu swojego życia pracowałam chyba w każdym zawodzie, mam za sobą ogromne sukcesy i spektakularne porażki. W końcu postanowiłam, aby moje doświadczenia (z czasem poparte prestiżowymi certyfikacjami) przełożyć na pomoc innym. Od 12 lat zajmuję się rozwojem zawodowym swoich klientów. Czasem też piszę na blogu dzieląc się wskazówkami.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport Future
za 0 zł!

Rekomendowane wpisy

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Artykuły

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu? Mentoring – to hasło, które coraz częściej gości nie tylko w organizacjach, ale