Skip to content
Short news

#shortnews- rynek pracy wg Instytutu Gallup’a

rynekpracy karierazawodowa Gallup itsmanager potrzebypokoleniaZ potrzebypokoleniaY

Współczesny rynek pracy stoi przed ogromnym wyzwaniem: sprostaniem oczekiwaniom rozpoczynającym karierę zawodową milenialsom i pokoleniu Z.

Ich potrzebom przyjrzał się bliżej Instytut Gallupa i wysunął kilka istotnych wniosków:

1. Dla pracownika najważniejsze jest utożsamianie się z celami organizacji. Jego praca będzie miała sens tylko wtedy, gdy jego poglądy i wartości będą zbieżne z dążeniami kierownictwa.

2. Od wymyślnych benefitów o wiele bardziej cenią możliwości rozwoju w firmie.

3. Ich motywację wzmacnia możliwość współdecydowania o wyznaczanych w organizacji celach.

4. Pracownicy XXI w. potrzebują mentora, a nie przełożonego. Chcą zarówno indywidualnego podejścia, jak też możliwości uczenia się od doświadczonych przełożonych.

5. Absolutnym „must have” jest codzienna komunikacja w organizacji dotycząca efektywności pracowników.

Ciekawa jest jakie Wy macie na ten temat spostrzeżenia? Więcej na ten temat znajdziecie w książce „It’s Manager” Jim Clifton & Jim Harter 2019 Gallup.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy Raport Future 2024

Chcesz otrzymać raport o rynku pracy i zawodach przyszłości?
Dołącz do ponad 7108 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go bezpłatnie!

W comiesięcznym newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje związane z rynkiem pracy przyszłości, o moich nowych publikacjach w mediach czy na blogu. A także promocjach na akredytowane kursy czy produkty w moim sklepie.
I jak u mnie także dużo inspiracji.

Kasia Syrówka

Kasia Syrówka

W ciągu swojego życia pracowałam chyba w każdym zawodzie, mam za sobą ogromne sukcesy i spektakularne porażki. W końcu postanowiłam, aby moje doświadczenia (z czasem poparte prestiżowymi certyfikacjami) przełożyć na pomoc innym. Od 12 lat zajmuję się rozwojem zawodowym swoich klientów. Czasem też piszę na blogu dzieląc się wskazówkami.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport Future
za 0 zł!

Rekomendowane wpisy

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Artykuły

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu? Mentoring – to hasło, które coraz częściej gości nie tylko w organizacjach, ale