Skip to content

#short news “Koniec pracy na etacie”

Tradycyjne umowy o pracę przestaną istnieć? Specjaliści prognozują, że w ciągu 10-20 lat ta forma formalizacji pracy zniknie na dobre. Wynika to zarówno z preferencji młodych pokoleń dotyczących elastycznej formy pracy z dowolnego miejsca, jak też coraz większej odwagi aby rezygnować z etatu i zakładać własne biznesy. Pracownik 4.0 zamiast utopijnej wizji emerytury z ZUS wybiera samorealizację i możliwość dostosowania pracy zawodowej do własnych potrzeb, wartości i stylu życia. Zupełnie inną grupą są tzw. freelancerzy świadczący specjalistyczne usługi w oparciu o umowy cywilno-prawne. Idealnie wpisują się oni w coraz popularniejszą ideę współdzielenia GIG. Zatem może najwyższa pora porzucić niesatysfakcjonujący etat i zacząć realizować się w tym, co naprawdę lubi się robić? Czy w erze start-upów i biznesów tworzonych z pasji niedopasowana praca na etat stanie się passe?

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane wpisy

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu?

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu? Mentoring – to hasło, które coraz częściej gości nie tylko w organizacjach, ale
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Współzależność

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej

Kasia Syrówka odkrywa Gallupa – Rozwijanie innych

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.
Czytaj więcej

Lider przyszłości

Włączający, empatyczny a może wizjoner… Jaki będzie lider przyszłości? Lider – osoba, której model zarządzania rzutuje nie tylko na pracowników
Czytaj więcej