Skip to content
Short news

#shortnews “4 dniowy tydzień pracy”

Microsoft opublikował wyniki interesującego eksperymentu. W ramach projektu „Work Life Choice Challenge” 2300 pracowników japońskiego oddziału pracowało 4 dni w tygodniu. Wyniki doświadczenia wskazują, że krótszy tydzień pracy pozytywnie przełożył się na efektywność pracownika – ta wzrosła o niemal 40%. Poza tym skrócenie czasu pracy przyniosło również inne oszczędności dla firmy, m.in. o 59% zmniejszyła się liczba zadrukowanych stron, a o 23% zużycie energii elektrycznej. Pracę w krótszym systemie pozytywnie oceniło 94% pracowników Microsoft.

Czy skrócenie tygodnia pracy to rzeczywiście dobry sposób na realizację idei work-life balance? Czy takie rozwiązanie sprawdziłoby się w Polsce? Raport „Workforce View in Europe 2019” ADP wskazuje, że 41% rodaków w wieku 35-44 lat chciałoby pracować o jeden dzień krócej. W skali Europy tego rodzaju system pracy ma 56% zwolenników. Co więcej, wg Adecco Poland już w 2016 r. ok. 700 polskich firm stosowało pracę 4 dni w tygodniu. Za główne jej zalety wskazuje się efektywniejsze wykorzystanie godzin służbowych czy możliwość pogodzenia pracy zawodowej z życiem prywatnym. A czy wy chcielibyście pracować tylko 4 dni? Ile trwa Wasz tydzień pracy?

Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy Raport Future 2024

Chcesz otrzymać raport o rynku pracy i zawodach przyszłości?
Dołącz do ponad 7108 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go bezpłatnie!

W comiesięcznym newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje związane z rynkiem pracy przyszłości, o moich nowych publikacjach w mediach czy na blogu. A także promocjach na akredytowane kursy czy produkty w moim sklepie.
I jak u mnie także dużo inspiracji.

Kasia Syrówka

Kasia Syrówka

W ciągu swojego życia pracowałam chyba w każdym zawodzie, mam za sobą ogromne sukcesy i spektakularne porażki. W końcu postanowiłam, aby moje doświadczenia (z czasem poparte prestiżowymi certyfikacjami) przełożyć na pomoc innym. Od 12 lat zajmuję się rozwojem zawodowym swoich klientów. Czasem też piszę na blogu dzieląc się wskazówkami.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport Future
za 0 zł!

Rekomendowane wpisy

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Artykuły

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu? Mentoring – to hasło, które coraz częściej gości nie tylko w organizacjach, ale