Skip to content

Moja działalność pro-bono

Pomaganie wzbogaca, dlatego aktywnie pomagam od wielu lat

Prywatnie aktywnie wspieram osoby poszukujące swojej ścieżki rozwoju zawodowego w oparciu o talenty, dzięki czemu rośnie i człowiek i biznes.
Inspiruję w wyborze przemyślanej drogi zawodowej. Wspieram ludzi w odkrywaniu ich potencjału, pomagam podnieść poczucie wartości i wspieram w zwiększaniu efektywności i realizacji celów zawodowych!

Autorski projekt wsparcia

#1000dla40+ 

Jest to program, który stworzyłam z myślą o wsparciu dla osob powyzej 40go roku życia, w ponownym wejściu na rynek pracy. Nazwałam ten program #1000dla40+, czyli chciałabym pomóc 1000 osób powyżej 40 roku życia, które potrzebują wsparcia w profesjonalnym przygotowaniu się do aktywnego poszukiwania pracy.

W ramach wiedzy, która dostaną, będzie m.in:

  1. napisanie CV
  2. zrobienie profilu na Linkedin
  3. przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej
Fundacja Liderek Biznesu

Opiekun Merytoryczny

Program Mentoringowy Fundacji Liderek Biznesu to kompleksowy projekt, wspierający – zarówno kobiety jak i mężczyzn – w świadomym kształtowaniu
kariery zawodowej, rozwijaniu samoświadomości oraz w ciągłym zdobywaniu i doskonaleniu kompetencji przywódczych.

Od 2014 największy w Polsce cross-biznesowy Program Mentoringowy Fundacji Liderek Biznesu, zgromadził ponad 1500 uczestników z blisko 400 różnych branż z całej Polski. Grono dotychczasowych, ponad 600, Mentorów Fundacji to prezesi, dyrektorzy i menedżerowie znanych polskich i międzynarodowych korporacji, certyfikowani mentorzy Szkoły Mentorów Biznesu, Mentorzy z akredytacją EMCC European Mentoring and Coaching Council, Coachowie z akredytacją International Coach Federation, trenerzy biznesu z wieloletnim doświadczeniem.

Niepubliczne Liceum Ogolnokształconce COGITO

Program mentoringowy

Program Mentoringowy Fundacji Liderek Biznesu to kompleksowy projekt, wspierający – zarówno kobiety jak i mężczyzn – w świadomym kształtowaniu kariery zawodowej, rozwijaniu samoświadomości oraz w ciągłym zdobywaniu i doskonaleniu kompetencji przywódczych.

Więcej o szkole i o tym czemu wspieram ten projekt?

Fundamentem naszej filozofii jest podejście holistyczne, w którym dobrostan ucznia oraz jego osiągnięcia akademickie są postrzegane jako jednakowo ważne czynniki umożliwiające pełny rozwój ucznia oraz osiągnięcie sukcesu i satysfakcji na dalszej drodze życiowej.

Celami szkoły holistycznej są:

Praca z uczniami opiera się na 3 filarach psychologii pozytywnej:

SWPS, PW, SGH

Wykłady na uczelniach wyższych

Co robię? 

Prowadzę wykłady dla studentów o tematyce biznesowej i aktywizacji zawodowej na kilku polskich uczelniach m.in. Uniwersytecie SWPS i Politechnice Warszawskiej w ramach Akademii Rozwoju Studentów czy SGH w ramach PMDays.

Więcej o tym czemu wspieram te działania?

Authoritatively envisioneer innovative paradigms after enterprise e-commerce. Continually pontificate compelling results for adaptive portals.

Dynamically productize client-centered benefits with 2.0 methods of empowerment. Synergistically innovate 

 

EMCC- Solidarity Coaching/Mentoring

Wsparcie mentoringowe EMCC

Zgłosiłam się do tego projektu, bo jak każdy z naszych członków, chcę wesprzeć naszą społeczność. W ramach EMCC, będę prowadzić procesy mentoringowe dla wybranych osób.

Więcej o programie i o tym czemu wspieram ten projekt?

Program ten powstał w ramach naszej Globalnej Odpowiedzialności Społecznej EMCC. Oferuje usługi pro bono osobom, które normalnie nie miałyby dostępu do coachingu, mentoringu i/lub superwizji. To okazja do nauki i rozwoju, a także szansa dla członków EMCC, aby odwdzięczyć się swoim społecznościom.

Napisz do mnie 

Katarzyna Izabela Syrówka 

office @ syrowka.com 

Znajdziesz mnie tutaj

Co daje raport od Syrówki?

Oferuję Ci przede wszystkim raport w języku polskim, co eliminuje przekłamania dotyczące właściwego tłumaczenia opisów talentów z j. angielskiego. A tylko rzeczywiste zrozumienie znaczenia talentów pozwoli Ci właściwie nad nimi pracować w przyszłości.

Ponadto w moim raporcie znajdziesz inne cenne wskazówki, których nie znajdziesz w raporcie anglojęzycznym, a które pozwolą Ci spojrzeć na swoje talenty z kilku płaszczyzn.

Cechy charakterystyczne danego talentu, szanse jakie ze sobą niesie, ograniczenia, które mogą się pojawić – tylko tak obszerna wiedza pozwoli Ci początkowo odkrywać i obserwować swój talent, aby z czasem zacząć rozumieć mechanizmy, jakie nim kierują oraz – co ważniejsze – samodzielnie sterować tymi mechanizmami.

Co daje raport z Instytutu?

Raport, jaki otrzymasz z Instytutu Gallupa po wykonaniu testu, to merytoryczny wstęp do wyjaśnienia znaczenia Twoich talentów. Co ważne, raport jest w wersji anglojęzycznej, co znacznie może utrudnić właściwe zrozumienie znaczenia poszczególnych talentów. Raport z Instytutu Gallupa traktowałabym jako pierwszą wskazówkę do dalszej pracy z talentami.

Co zrobić, kiedy nie mamy talentów z jakiejś domeny?

Idealny rozkład talentów wg domen nie istnieje. To, że nie masz żadnego ze swoich dominujących talentów w danej domenie wcale nie wpływa to negatywnie na Twój potencjał. Im więcej talentów w danej domenie, tym łatwiejsze nimi zarządzanie w ramach konkretnej grupy talentów.

Poza tym warto powtarzać test Gallupa co kilka lat, gdyż w oparciu o życiowe i zawodowe doświadczenia konfiguracja dominujących talentów może ulec zmianie, a tym samym ich przynależność do konkretnych domen.

Talenty w cieniu i blasku

Znając swoje talenty i umiejąc nimi zarządzać, jest się w stanie wykorzystać w stu procentach potencjał jaki niosą. Na tym właśnie polega talent w blasku – „wyciskasz” maximum z możliwości, jakie Ci daje.

Jednak jest też druga strona medalu – dany talent może nieść ze sobą mocne ograniczenia. Jeśli nie będziesz potrafił im zaradzić i ich przetransformować na właściwe działanie, wówczas Twój talent będzie w cieniu.

Co to są 4 domeny?

Założeniem prowadzącym do opracowania testu Gallupa było stwierdzenie, że każdy człowiek ma zespół 34 naturalnych talentów (wrodzonych lub nabytych – poprzez wychowanie, edukację lub kontakty – sposobów myślenia, odczuwania i reagowania), które zostały zgrupowane w czterech domenach: “Realizowanie”, “Wpływanie”, “Budowanie relacji” i “Myślenie strategiczne”.

Domena REALIZOWANIE – ta grupa talentów to cechy, które popychają do realizacji zadań, kończenia tego, co się rozpoczęło. Sprawiają, że projekty czy cele posuwają się do przodu. Dzięki tej grupie talentów rzeczy po prostu się dzieją. Osoby z tymi talentami dobrze czują się tam, gdzie wymagane jest działanie, naprawienie, osiąganie czy organizacja czegoś. Motywują się do wykonywania tego, co jest zaplanowane. Najlepiej czują się tam, gdzie trzeba wykazać się działaniem. Sprawnie przekuwają koncepcje na rzeczywistość.
Mówiąc wprost: są sprawczy. „Działaczy” motywują akcja i jej efekt.
Niezależnie od wybranej dyscypliny zawodowej, ich środowisko pracy powinno dostarczać okazji do wykazania się w działaniu.

Domena WPŁYWANIE – ta grupa talentów zawiera cechy, które pomagają w komunikacji, przekazywaniu pomysłów lub przekonywaniu innych do działania.
Osoby obdarzone tymi cechami wiedzą, jak mówić i sprawić, żeby ludzie słuchali. Mają w sobie to charyzmatyczne „coś”, co sprawia, że wywierają wpływ na decyzje i działanie innych ludzi. Pomarańczowe talenty (ten kolor przypisał im Gallup) są pożądane w zawodach, w których sukces zależy od wpływu, jaki wywiera się na innych (np. przedsiębiorcy, przywódcy, liderzy, mówcy, politycy, sprzedawcy).
Talenty z domeny Wpływanie są obarczone dużą odpowiedzialnością, o której nie powinno się zapominać.

Domena BUDOWANIE RELACJI – ta grupa to talenty, które pomagają w budowaniu i podtrzymywaniu relacji z innymi ludźmi. Osoby z „niebieskimi” talentami mają zdolność spajania zespołów, rozumienia drugiego człowieka i tworzenia silnych więzi pomiędzy ludźmi. Łączą zespoły niewidzialną więzią relacji.
Niczym ryba bez wody, tak osoba mająca talenty w tej grupie talentów, źle się czuje bez ludzi. Mówiąc wprost: nie potrafi pracować i funkcjonować bez ludzi wokół siebie. Kontakt z drugim człowiekiem daje jej energię. Ludzie ja inspirują.
W domenie Budowanie relacji są talenty, które aktywizują się najbardziej „dzięki” i „dla” ludzi. Talenty relacyjne są mocno intuicyjne, sporo w nich emocji. Dla ich posiadaczy wiedza nie jest wystarczająca do podejmowania decyzji. Oprócz tego, muszą oni odczuwać, że ich decyzja jest właściwa.

Domena MYŚLENIE STRATEGICZNE – ta grupa talentów to cechy, które pomagają podejmować decyzje. To one są odpowiedzialne za zbieranie i przetwarzanie informacji.
Absorbują i analizują informacje po to, aby podejmować lepsze decyzje. Pomagają innym rozważyć, co może się wydarzyć.
Do domeny Myślenie strategiczne należą te talenty, które wymagają wzmożonej aktywności umysłowej. Potrafią połączyć elementy, które z pozoru są nie do połączenia i stworzyć z nich coś, co nie tylko jest ciekawe i unikatowe, ale także działa.
Osoby bogato obdarzone tymi talentami nazywam „pięknymi umysłami”, ponieważ świat, jaki tworzą we własnym umyśle, jest równie bogaty i barwny (a czasem i bardziej) niż ten rzeczywisty. Dlatego też talenty z tej domeny sprawdzą się wśród m.in. artystów, twórców, uczonych, projektantów, strategów, liderów, ale także we wszystkich zawodach, które wymagają wzmożonej aktywności umysłowej oraz w tych, które gwarantują nieograniczone możliwości rozwoju i spełnienia kreatywnego.

Dlaczego badanie SF?

Test talentów Instytutu Gallupa – Clifton StrengthsFinder – mierzy obecność 34 cech zwanych talentami. Talenty są naturalnymi wzorcami myślenia, odczuwania oraz zachowania, w naturalny sposób wskazującymi pewien odbiór i przetwarzanie rzeczywistości, a tym samym osiągnięć na pewnych polach. Najsilniejsze, najbardziej dominujące talenty danej osoby mają największy wpływ na jej zachowanie i osiągnięcia.

Słynny test StrengthsFinder wykorzystujemy nie tylko po to, by wskazać istniejące talenty, ale też je zrozumieć i właściwie wykorzystać w przyszłości.

Test Gallupa pozwala każdemu odnaleźć odpowiedź na pytania: “W czym jestem dobry?”, „Jakie mam ukryte zdolności?”. Dzięki temu możesz odkryć swoje naturalne predyspozycje i skupić się na ich rozwijaniu. Szlifując swoje wrodzone zdolności, osiągniesz znacznie lepsze wyniki niż wtedy, kiedy próbujesz nauczyć się czegoś, co Ci zwyczajnie nie wychodzi!

O instytucie gallupa

Instytut Gallupa to najstarszy na świecie instytut badania opinii społecznej. Został założony w 1935 r. przez George`a Gallupa. Swoją popularność zdobył głownie dzięki testowi Gallupa – narzędziu o nazwie CliftonStrenghtsFinder, które zostało opracowane przez Donalda Cliftona i Marcusa Buckinghama. To psychometryczne narzędzie badawcze ma na celu skupienie informacji niezbędnych do osiągnięcia doskonałości w różnorodnych rolach zawodowych. Test Gallupa jest uważany za jeden z najbardziej rzetelnych i trafnych testów psychologicznych.

Instytut Gallupa nieustannie szerzy świadomość na temat talentów Gallupa. Stale monitoruje sytuację zawodową w ujęciu globalnym, dostarcza wiele materiałów pomocnych w rozwoju talentów, organizuje warsztaty i szkolenia dla kadr menedżerskich. Instytut prowadzi również certyfikację dla coachów chcących się specjalizować w rozwoju talentów Gallupa.