idź swoją drogą; jak znaleźć swoją drogę, swoje powołanie

#09: Wiedza – Jak bez stresu zmienić pracę?

Czy wiesz, że w ciągu swojego życia wykonywałam +/- 30 zawodów? I chociaż może pomyślisz, że byłam zawodowo niestabilna, to przyznaję, że każda z tych profesji spełniała jakąś moją potrzebę. Z drugiej strony, kiedy nie spełniałam się w 100% na danym stanowisku, szukałam kolejnego, lepszego. I na tym właśnie polega rozsądek w poszukiwaniu swojej zawodowej drogi.

 

Zmianę pracy kojarzymy ciągle z reguły z poszukiwaniem nowego pracodawcy ze względu na wyższą pensję czy lepsze warunki zatrudnienia. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jednak clou zmiany pracy tkwi zupełnie w czymś innym. Ja poszukując nowej pracy, zawsze starałam się kierować podstawowymi kwestiami:

• czy czuję się w danym miejscu i na danym stanowisku komfortowo,
• czy mam możliwość wykorzystania swojego dotychczasowego doświadczenia,
• czy wykorzystuję w swojej pracy posiadane mocne strony,
• czy mam poczucie spełnienia, nie odczuwam „luki” w jakimś aspekcie zawodowej aktywności.

 

I chociaż taka wizja zmiany pracy może wydawać się idealistyczna (przecież każdy z nas ma zobowiązania finansowe, rachunki do opłacenia, rodziny do utrzymania), to przy rozsądnym podejściu do zmiany roli w życiu zawodowym znalezienia własnego miejsca na rynku pracy jest możliwe.

 

Jak mądrze osiągnąć zawodowe spełnienie? Jakie są największe przeszkody w zmianie pracy? Czy na zmianę roli w życiu zawodowym jest kiedykolwiek za późno? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdziesz w tym odcinku podcastu. Nie czekaj! Przekonaj się, że Ty też możesz zmienić swoją pracę, jeśli odczuwasz taką konieczność.

Posłuchaj w aplikacji: