Nie mam zrobionego testu
Gdy mam już zrobiony test Gallupa
Na tej stronie dowiesz się m.in: czym jest badanie Gallupa®, jak się do niego przygotować oraz w jaki sposób rozwijać swoje talenty, gdy już je poznasz -> sprawdź ścieżkę rozwoju.
Poznanie Talentów ->
Rozwijanie Talentów ->
i zrób badanie
każdego dnia ćwicz i wzmacniaj siebie
Poznanie Talentów ->
Rozwijanie Talentów ->
Szczegółowe informacje o dalszych krokach
Dlaczego rekomendujemy ten raport? Bo jest to najbardziej niezawodny, wnikliwy raport o talentach, jaki kiedykolwiek został stworzony w Instytucie Gallupa®. Pokazuje Twoją pełną listę 34 mocnych stron, w tym piętnaście najbardziej dominujących, kolejne czternaście wspierających oraz ostatnie pięć, które nazywane są słabszymi.
Raport Gallupa® wyjaśnia, co robisz najlepiej i jak możesz się rozwijać i wykorzystywać swoje talenty, aby żyć z pełną świadomością swoich mocnych stron. Ponieważ raport generowany jest w języku angielskim, pamiętaj że kupując kod u mnie, otrzymasz dodatkowo raport m omawiający pierwsze najważniejsze piętnaście Twoich talentów.
Czego się dowiesz ze swojego wyniku badania Gallupa®?
Samoświadomość to pierwszy krok w rozwoju. Nie można rozwijać tego, czego się nie wie, że się ma.
W miarę jak rośnie twoja samoświadomość, rosną też twoje możliwości rozwoju.
Tak długo jak pracujesz nad sobą, rozwijasz relacje, strategie, uzupełniasz cele (wielkie i małe) i wpływasz tym na otoczenie, co pogłębia twoją świadomość talentów. Kiedy podążasz za swoimi talentami, twoje życie wtedy najbardziej rozkwitnie.
Zaznacz w poniższych kaflach w jakich warunkach jest Ci się lepiej skupić i zdobywać wiedzę, a ja podam Ci formy w jakich najłatwiej przyswoisz informacje o sowich talentach.
Trendy zawodowe na najbliższe lata, modele współpracy, oczekiwania pracodawców, pracowników oraz rynku.
Trendy zawodowe na najbliższe lata, modele współpracy, oczekiwania pracodawców, pracowników oraz rynku.
W środku znajdziesz:
W środku znajdziesz m.in.:
Sesja coachingowa 1:1, trwająca 60min, online- omówienie zakresu badania i jego wyników, udział w sesji prowadzonej przez certyfikowanego coacha Gallup® StrengthsFinder.
W środku znajdziesz m.in:
W środku znajdziesz:
Trendy zawodowe na najbliższe lata, modele współpracy, oczekiwania pracodawców, pracowników oraz rynku.
Trendy zawodowe na najbliższe lata, modele współpracy, oczekiwania pracodawców, pracowników oraz rynku.
W środku znajdziesz:
W środku znajdziesz m.in.:
Sesja coachingowa 1:1, trwająca 60min, online- omówienie zakresu badania i jego wyników, udział w sesji prowadzonej przez certyfikowanego coacha Gallup® StrengthsFinder.
W środku znajdziesz m.in:
W środku znajdziesz:
Test Gallupa nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o właściwie stanowisko pracy czy kierunek studiów. Jednak znajomość talentów pozwoli Ci określić kryteria selekcji, którymi będziesz kierował się przy podejmowaniu decyzji – zarówno tych dotyczących zawodowej kariery, jak też życia osobistego. Rozumiejąc swoje talenty i potrafiąc nimi zarządzać, będziesz wiedział jak osiągnąć satysfakcję z kierunku, w którym chcesz zmierzać.
Co więcej, znajomość swoich mocnych stron jest bardzo istotna w procesie ubiegania się o pracę. Wiedząc, w czym jesteś dobry, będziesz potrafił wskazać swoje atuty podczas rozmowy z rekruterem. Świadomy swojego potencjału, będziesz również dokonywał wyborów zgodnych z własnymi możliwościami i wartościami. A to najlepsza droga do satysfakcjonującej pracy.
Samoświadomość to pierwszy krok w rozwoju. Nie można rozwijać tego, czego się nie wie, że się ma.
A w miarę jak rośnie twoja samoświadomość, rosną też twoje możliwości rozwoju.
Tak długo jak pracujesz nad sobą, rozwijasz relacje, strategie, uzupełniasz cele (wielkie i małe) i wpływasz tym na otoczenie, to pogłębiasz twoją świadomość talentów. Kiedy podążasz za swoimi talentami, twoje życie najbardziej rozkwitnie.
Talent to naturalny sposób myślenia, odczuwania lub zachowania.
Inwestycja to czas poświęcony na praktykę, rozwijanie swoich umiejętności i budowanie bazy wiedzy.
Siła to zdolność do konsekwentnego zapewnienia niemal doskonałego wykonania określonego zadania.
*badania przeprowadzone przez instytut Gallupa
Używanie swoich talentów na codzień, naprawdę może zmienić Twoje życie na lepsze!
Zacznij już dzisiaj i spróbuj zdobyć siłę wynikającą z Twoich talentów.
Talenty, jakie posiadamy, mogą być dojrzałe bądź niedojrzałe.
Niedojrzałość talentu – zgodnie z definicją Instytutu Gallupa – polega na jego niewłaściwym wykorzystaniu, co przekłada się na problemy dla jego właściciela oraz jego otoczenia. Co ważne, niedojrzałość talentu dotyczy również nieprawidłowego wykorzystania posiadanej wiedzy oraz umiejętności.
Tak naprawdę talent jest niedojrzały wtedy, kiedy nie jesteśmy świadomi, że z niego korzystamy.
Dojrzałe talenty to zaś te, których jesteśmy świadomi i potrafimy je wykorzystywać. Zrozumienie tego jak działają talenty oraz kiedy i w jaki sposób powinniśmy je uaktywniać świadczy właśnie o ich dojrzałości.
Aby niedojrzałe talenty przekształciły się w te dojrzałe konieczna jest systematyczna praca nad rozwojem posiadanych talentów i przekształcaniem ich w mocne strony.
Wyniki testu Gallupa dla większości na początku są mocnym szokiem. Wiele osób też w pierwszej chwili się z nimi nie utożsamia. Wynika to nie tylko z niezrozumienia anglojęzycznego nazewnictwa, ale również z braku znajomości ich rzeczywistego znaczenia. Dlatego też warto korzystać z profesjonalnych narzędzi, które pozwolą Ci poznać i zrozumieć swoje talenty. Wszystkie znajdziesz na tej stronie internetowej.
To, jak wykorzystasz swoje talenty, będzie się różnić w zależności od Twojej roli, rutyny, doświadczeń i wielu innych czynników.
Każdy z 34 talentów skategoryzowano w jednej z czterech domen: wywieranie wpływu, wykonywanie zadań, budowanie relacji i myślenie strategiczne.
Cele rozwoju osobistego i cele rozwoju zawodowego to tylko pomysły, które nie stają się celami, dopóki nie znajdziesz sposobu na włączenie swoich mocnych stron. Cel bez planu powoduje więcej stresu niż sukcesu.
Zanim wyznaczysz sobie cele, przeczytaj ten wpis, aby dowiedzieć się, jak je wyznaczać i osiągać, wykorzystując swoje mocne strony CliftonStrengths. Natomiast w przypadku mniejszych lub bardziej zadaniowych możliwości rozwoju, zacznij od określenia obszarów, na których się skupisz, a następnie zastanów się, jak je rozwiniesz.
Na koniec odwołaj się do równania sił (talent x inwestycja = siła) jako modelu. Jakie codzienne zadania i wyniki powinieneś osiągnąć, aby upewnić się, że osiągniesz swój cel?
Postaraj się być realistą co do tego, jak zainwestujesz w te obszary i miej dużo cierpliwości do siebie.
Więc, jak rozwinąć swoje mocne strony, zarządzać swoimi słabościami i przenieść swoją uwagę na to, w czym jesteś dobry?
Rozważ jedną ze swoich słabości i wykonaj poniższe zadanie
Instytut Gallupa wskazuje, że praca nad własnymi talentami składa się z trzech zasadniczych kroków:
Aby ułatwić sobie pracę nad rozwojem własnych talentów, warto korzystać z narzędzi opracowanych przez certyfikowanego coacha Gallupa. Szczególnie wtedy, kiedy nie wszystkie talenty są dla Ciebie zrozumiałe. Specjalnie dla takich osób jak Ty przygotowałam szereg produktów, które pozwolą Ci zrozumieć własne talenty i przekształcić je w mocne strony. Osobiście polecam schemat 5 kroków w drodze do poznania swoich talentów Gallupa:
To normalne, że możemy mieć inny wynik. Najnowsze badania z obszaru osobowości wskazują, że chociaż nasza osobowość kształtuje się do 25 roku życia, to jednak potem nadal ulega przekształceniom, modyfikacjom, modelowaniu. Jeśli jesteś osobą, która ciągle się rozwija, zadaje sobie pytania, poszukuje, to naturalne jest, że będziesz ciągle kształtować siebie i swoją osobowość.
I tu dochodzimy do wyników badania. To, co obserwuję, pracując nad osobowością od 15 lat i – co oczywiście potwierdzają obszerne badania Instytutu Gallupa – to to, że te zmiany raczej są kosmetyczne. Przykład: talent z pierwszego miejsca przesuwa się w obrębie profilu (czyli do 15) na miejsce 10, a cecha z miejsca 14 przesuwa się na miejsce 2 itd.
Warto przyjrzeć się swoim wynikom sprzed paru lat oraz z tegorocznego badania i zwrócić uwagę czy te zmiany dotyczą właśnie cech od 1 do 15.
Czasami też zdarza się tak, że bardzo mocne przeżycia, trudne momenty w życiu, powodują, że przesuną się cechy z dalszych miejsc. To z kolei jest podyktowane tym, że tak trudne momenty w życiu zmieniają bardzo silnie nas samych, nasze wartości i – co za tym idzie – nasze cechy osobowości.
Kiedy poznasz dokładnie swoje talenty, będziesz nie tylko rozumiał ich znaczenie, ale przede wszystkim będziesz świadomy w jakich sytuacjach aktywują się poszczególne z nich. Taka wiedza pozwoli Ci zarządzać swoimi talentami i wykorzystywać je w najbardziej optymalnych momentach. Ponadto uświadomienie sobie co jest Twoją mocną stroną pozwoli Ci również skupić się na swoich walorach, a nie doskonałościach. Tym samym przestaniesz marnować czas na pracę nad swoimi wrodzonymi deficytami. Szeroka wiedza o własnych talentach pozwoli Ci wykorzystać je również nie tylko w pracy nad własną karierą zawodową, ale również w pracy zespołowej.
Oferuję Ci przede wszystkim raport w języku polskim, co eliminuje przekłamania dotyczące właściwego tłumaczenia opisów talentów z j. angielskiego. A tylko rzeczywiste zrozumienie znaczenia talentów pozwoli Ci właściwie nad nimi pracować w przyszłości.
Ponadto w moim raporcie znajdziesz inne cenne wskazówki, których nie znajdziesz w raporcie anglojęzycznym, a które pozwolą Ci spojrzeć na swoje talenty z kilku płaszczyzn.
Cechy charakterystyczne danego talentu, szanse jakie ze sobą niesie, ograniczenia, które mogą się pojawić – tylko tak obszerna wiedza pozwoli Ci początkowo odkrywać i obserwować swój talent, aby z czasem zacząć rozumieć mechanizmy, jakie nim kierują oraz – co ważniejsze – samodzielnie sterować tymi mechanizmami.
Raport, jaki otrzymasz z Instytutu Gallupa po wykonaniu testu, to merytoryczny wstęp do wyjaśnienia znaczenia Twoich talentów. Co ważne, raport jest w wersji anglojęzycznej, co znacznie może utrudnić właściwe zrozumienie znaczenia poszczególnych talentów. Raport z Instytutu Gallupa traktowałabym jako pierwszą wskazówkę do dalszej pracy z talentami.
Idealny rozkład talentów wg domen nie istnieje. To, że nie masz żadnego ze swoich dominujących talentów w danej domenie wcale nie wpływa to negatywnie na Twój potencjał. Im więcej talentów w danej domenie, tym łatwiejsze nimi zarządzanie w ramach konkretnej grupy talentów.
Poza tym warto powtarzać test Gallupa co kilka lat, gdyż w oparciu o życiowe i zawodowe doświadczenia konfiguracja dominujących talentów może ulec zmianie, a tym samym ich przynależność do konkretnych domen.
Znając swoje talenty i umiejąc nimi zarządzać, jest się w stanie wykorzystać w stu procentach potencjał jaki niosą. Na tym właśnie polega talent w blasku – „wyciskasz” maximum z możliwości, jakie Ci daje.
Jednak jest też druga strona medalu – dany talent może nieść ze sobą mocne ograniczenia. Jeśli nie będziesz potrafił im zaradzić i ich przetransformować na właściwe działanie, wówczas Twój talent będzie w cieniu.
Założeniem prowadzącym do opracowania testu Gallupa było stwierdzenie, że każdy człowiek ma zespół 34 naturalnych talentów (wrodzonych lub nabytych – poprzez wychowanie, edukację lub kontakty – sposobów myślenia, odczuwania i reagowania), które zostały zgrupowane w czterech domenach: “Realizowanie”, “Wpływanie”, “Budowanie relacji” i “Myślenie strategiczne”.
Domena REALIZOWANIE – ta grupa talentów to cechy, które popychają do realizacji zadań, kończenia tego, co się rozpoczęło. Sprawiają, że projekty czy cele posuwają się do przodu. Dzięki tej grupie talentów rzeczy po prostu się dzieją. Osoby z tymi talentami dobrze czują się tam, gdzie wymagane jest działanie, naprawienie, osiąganie czy organizacja czegoś. Motywują się do wykonywania tego, co jest zaplanowane. Najlepiej czują się tam, gdzie trzeba wykazać się działaniem. Sprawnie przekuwają koncepcje na rzeczywistość.
Mówiąc wprost: są sprawczy. „Działaczy” motywują akcja i jej efekt.
Niezależnie od wybranej dyscypliny zawodowej, ich środowisko pracy powinno dostarczać okazji do wykazania się w działaniu.
Domena WPŁYWANIE – ta grupa talentów zawiera cechy, które pomagają w komunikacji, przekazywaniu pomysłów lub przekonywaniu innych do działania.
Osoby obdarzone tymi cechami wiedzą, jak mówić i sprawić, żeby ludzie słuchali. Mają w sobie to charyzmatyczne „coś”, co sprawia, że wywierają wpływ na decyzje i działanie innych ludzi. Pomarańczowe talenty (ten kolor przypisał im Gallup) są pożądane w zawodach, w których sukces zależy od wpływu, jaki wywiera się na innych (np. przedsiębiorcy, przywódcy, liderzy, mówcy, politycy, sprzedawcy).
Talenty z domeny Wpływanie są obarczone dużą odpowiedzialnością, o której nie powinno się zapominać.
Domena BUDOWANIE RELACJI – ta grupa to talenty, które pomagają w budowaniu i podtrzymywaniu relacji z innymi ludźmi. Osoby z „niebieskimi” talentami mają zdolność spajania zespołów, rozumienia drugiego człowieka i tworzenia silnych więzi pomiędzy ludźmi. Łączą zespoły niewidzialną więzią relacji.
Niczym ryba bez wody, tak osoba mająca talenty w tej grupie talentów, źle się czuje bez ludzi. Mówiąc wprost: nie potrafi pracować i funkcjonować bez ludzi wokół siebie. Kontakt z drugim człowiekiem daje jej energię. Ludzie ja inspirują.
W domenie Budowanie relacji są talenty, które aktywizują się najbardziej „dzięki” i „dla” ludzi. Talenty relacyjne są mocno intuicyjne, sporo w nich emocji. Dla ich posiadaczy wiedza nie jest wystarczająca do podejmowania decyzji. Oprócz tego, muszą oni odczuwać, że ich decyzja jest właściwa.
Domena MYŚLENIE STRATEGICZNE – ta grupa talentów to cechy, które pomagają podejmować decyzje. To one są odpowiedzialne za zbieranie i przetwarzanie informacji.
Absorbują i analizują informacje po to, aby podejmować lepsze decyzje. Pomagają innym rozważyć, co może się wydarzyć.
Do domeny Myślenie strategiczne należą te talenty, które wymagają wzmożonej aktywności umysłowej. Potrafią połączyć elementy, które z pozoru są nie do połączenia i stworzyć z nich coś, co nie tylko jest ciekawe i unikatowe, ale także działa.
Osoby bogato obdarzone tymi talentami nazywam „pięknymi umysłami”, ponieważ świat, jaki tworzą we własnym umyśle, jest równie bogaty i barwny (a czasem i bardziej) niż ten rzeczywisty. Dlatego też talenty z tej domeny sprawdzą się wśród m.in. artystów, twórców, uczonych, projektantów, strategów, liderów, ale także we wszystkich zawodach, które wymagają wzmożonej aktywności umysłowej oraz w tych, które gwarantują nieograniczone możliwości rozwoju i spełnienia kreatywnego.
Test talentów Instytutu Gallupa – Clifton StrengthsFinder – mierzy obecność 34 cech zwanych talentami. Talenty są naturalnymi wzorcami myślenia, odczuwania oraz zachowania, w naturalny sposób wskazującymi pewien odbiór i przetwarzanie rzeczywistości, a tym samym osiągnięć na pewnych polach. Najsilniejsze, najbardziej dominujące talenty danej osoby mają największy wpływ na jej zachowanie i osiągnięcia.
Słynny test StrengthsFinder wykorzystujemy nie tylko po to, by wskazać istniejące talenty, ale też je zrozumieć i właściwie wykorzystać w przyszłości.
Test Gallupa pozwala każdemu odnaleźć odpowiedź na pytania: „W czym jestem dobry?”, „Jakie mam ukryte zdolności?”. Dzięki temu możesz odkryć swoje naturalne predyspozycje i skupić się na ich rozwijaniu. Szlifując swoje wrodzone zdolności, osiągniesz znacznie lepsze wyniki niż wtedy, kiedy próbujesz nauczyć się czegoś, co Ci zwyczajnie nie wychodzi!
Instytut Gallupa to najstarszy na świecie instytut badania opinii społecznej. Został założony w 1935 r. przez George`a Gallupa. Swoją popularność zdobył głownie dzięki testowi Gallupa – narzędziu o nazwie CliftonStrenghtsFinder, które zostało opracowane przez Donalda Cliftona i Marcusa Buckinghama. To psychometryczne narzędzie badawcze ma na celu skupienie informacji niezbędnych do osiągnięcia doskonałości w różnorodnych rolach zawodowych. Test Gallupa jest uważany za jeden z najbardziej rzetelnych i trafnych testów psychologicznych.
Instytut Gallupa nieustannie szerzy świadomość na temat talentów Gallupa. Stale monitoruje sytuację zawodową w ujęciu globalnym, dostarcza wiele materiałów pomocnych w rozwoju talentów, organizuje warsztaty i szkolenia dla kadr menedżerskich. Instytut prowadzi również certyfikację dla coachów chcących się specjalizować w rozwoju talentów Gallupa.