Skip to content
Artykuły

Czy w Planerze da się zorganizować życie?

Jak często myślisz, że w żaden sposób nie ogarniasz swojego życia?

Ile razy miałeś poczucie, że Twoje obowiązki – te zawodowe, jak i osobiste – totalnie Cię przytłaczają?

Czy masz poczucie ogólnego chaosu i tracisz nadzieję, że uda Ci się to jeszcze wszystko poukładać w sensowną całość?

Właśnie dla takich osób jak Ty – stojących na granicy zwątpienia i poczucia totalnej beznadziei – opracowałam Planer rozwoju zawodowego i osobistego. Zapewniam Cię, że nie jest to kolejny zwykły, ładnie wyglądający kalendarz do eksponowania na półce z książkami. #PRoZ to praktyczne narzędzie do zorganizowania swojego życia i zwiększenia własnej efektywności.

 

Dobry plan to połowa sukcesu

W świecie, w którym żyjemy niejednokrotnie tracimy poczucie czasu. Ciągły pośpiech sprawia, że zaczynamy gubić się we własnych marzeniach i planach.

Chciałabyś coś zmienić, ale nie wiesz jak? Drażnią Cię ciągle poszukiwania właściwej ścieżki rozwoju? Powinnaś zrobić stanowczy krok, który zmieni Twoje życie na lepsze. Nie jest łatwo uporządkować swoje pragnienia i cele, szczególnie kiedy natłok obowiązków nie pozwala nam na chwile wytchnienia.
Planer został zaprojektowany niosąc rozwiązanie dla codziennego nieładu i inspirując do działania.

Na pewno nie raz na własnej skórze przekonałeś się, jak ważna jest długoterminowa motywacja w realizacji założonych celów. Być może niejednokrotnie bywało tak, że przytłoczony natłokiem obowiązków i bieżących spraw wytrzymywałeś w swoich postanowieniach trzy dni, może tydzień, ale ostatecznie wielkie plany odchodziły w zapomnienie. Dlaczego tak łatwo zbaczamy z obranej ścieżki?

Niezależnie od tego, co obrałeś sobie za cel, w jego realizacji pomogą Ci motywacja, samodyscyplina, systematyczność, a także umiejętne zarządzanie czasem i kontrolowanie postępów. Zależy Ci na zrzuceniu paru kilogramów, a może nauce nowej umiejętności? Chcesz rozwinąć siebie albo poszerzyć kompetencje zawodowe? Wszystkie te rzeczy wymagają regularnych ćwiczeń, aby postępy były widoczne. Niestety nie da się nauczyć nowego języka, poświęcając nauce pół godziny tylko wtedy, kiedy sobie o niej przypomnisz i będziesz mieć akurat wolną chwilę.

I właśnie tutaj z pomocą przychodzi planer. Dzięki korzystaniu z niego rozłożysz swoje długoterminowe cele na mniejsze, łatwiejsze do osiągnięcia. Łatwo jest powiedzieć sobie „do przyszłego lata wyrobię piękną, wakacyjną figurę”, ale jak się za to zabrać? Stawianie sobie tak wysokiej poprzeczki często przynosi odwrotny skutek. Odległe, ambitne cele mogą być dla Ciebie trudne w realizacji, bo wydaje Ci się, że trudno je „ugryźć”. Wiele osób przez takie rzucanie sobie wyzwania kończy na prokrastynacji – odkłada pracę nad osiągnięciem rezultatów na jutro, a w końcu zupełnie się poddaje.

 

Najtrudniejszy pierwszy krok do zmiany

Nie łatwo jest się zmusić do działania, a brak motywacji do zmiany wcale nie pomaga. Jak bardzo chciałabyś obudzić się w nowej sytuacji, z nową pracą i jako nowa wersja siebie? Mam dla Ciebie propozycje, która może być początkiem czegoś nowego. Stworzony przeze mnie Planer zainspiruje Cię, zmotywuje, a jednocześnie pomoże poukładać bieżące sprawy życia codziennego. Tak, oczywiście, Planer za Ciebie życia nie zmieni, ale może okazać się Twoim pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu. Kalendarz jest stworzony w sposób nietuzinkowy. Dzięki niemu zatrzymasz się na moment i zastanowisz nad swoimi pragnieniami, marzeniami i najbliższymi planami. Wszystkie cechy nudnego kalendarza jaki znasz zostały zastąpione barwnymi pomysłami na wypełnienie Twojego wolnego czasu.

 

Zorganizuj się lepiej

Chcąc efektywniej zorganizować swój czas powinnaś notować w kalendarzu czynności, które wykonujesz. Spisywać je nie po to, aby za rok usiąść i przeglądać kartki dziennika, ale żeby wyciągać konstruktywne wnioski. Na tym przykładzie możesz przeanalizować ile czasu poświęcasz pracy, ile czasu poświęcasz sobie. Po jedno lub dwu tygodniowym prowadzeniu notatek możesz Z łatwością wyciągnąć wnioski i ocenić jak bardzo jesteś zadowolona z przebiegu tygodnia. Możesz przeanalizować czy warto zagospodarować czas inaczej, a następnie zacząć to robić. Możesz przemyśleć co zrobić inaczej, żeby osiągnąć swoje cele. I uskutecznić działania, które przyniosą Ci sukces! W planerze są też zawarte ćwiczenia rozwojowe. Pomogą Ci one zrozumieć kim jesteś. Pamiętaj, że każda zmiana wymaga czasu. Nic nie dzieje się odrazu. Dlatego tak ważne jest odnotowywanie w bullet journal rzeczy, które robisz, a które w końcowym efekcie chcesz zmienić. Po czasie zobaczysz ile efektów przyniosła już Twoja praca. Zdasz sobie sprawę, że wystarczyło zupełnie niewiele, ale poczuć się o niebo lepiej ze swoim dotychczasowym życiem. Przede wszystkim uświadomisz sobie ile satysfakcji i pozytywnych emocji towarzyszy wprowadzaniu w życie zmian. I to wszystko dzięki plenerowi. Warto jest pracować nad sobą i swoim życiem.

 

Małe kroki – duże efekty

#PRoZ, który jest bullet journalem umożliwia zaplanowanie i rozłożenie w czasie działań w taki sposób, że osiągnięcie końcowego efektu stanie się o wiele łatwiejsze. Zamiast tylko i wyłącznie planować wypracowanie smukłej sylwetki do lata, wykorzystaj kalendarz i spróbuj rozłożyć duży cel na mniejsze. Zaplanuj i zapisz, że jutro będziesz jeździć na rowerze godzinę, a pojutrze zrealizujesz plan ćwiczeń na pośladki z Mel B. Codziennie odhaczaj w planerze to, co udało Ci się zrobić. Oczywiście zachowaj zdrowy rozsądek – jeżeli Twój cel rzeczywiście wiąże się z aktywnością fizyczną, nie bierz na siebie zbyt wiele i pamiętaj o konieczności odpoczynku!

 

Miejsce na Twoje osiągnięcia

Planowanie i odhaczanie w kalendarzu pozwala na odczucie niezwykłej satysfakcji z tego, co udało Ci się już zrobić i motywuje do dalszego działania. Cudownie jest wrócić do swojego zeszytu i zobaczyć, ile zadań zostało już odhaczonych jako te, które krok po kroku przybliżają Cię do założonego celu. Warto jest też skorzystać z kilku przemyślanych rubryk w planerze:

 • Podsumowanie miesiąca – dzięki temu jeszcze wyraźniej zauważysz, jak sprawnie posuwasz się do przodu i zmotywujesz się do dalszej pracy, by Twoje działania nie poszły na marne.
 • Matryca postanowień – możesz powrócić do niej zawsze wtedy, gdy zwątpisz w siebie i swoje możliwości, a jest to rzecz ludzka. Przypomni Ci, nad czym i dlaczego chcesz pracować.
 • Mapa diety – pomoże Ci planować i udoskonalać swoją dietę, tak by pozbyć się niezdrowych nawyków żywieniowych i kontrolować swoje ciało.

Planer jest skonstruowany tak, aby każdy mógł korzystać z niego w taki sposób, jaki mu odpowiada. Możesz w nim notować, kolorować, rysować – robić cokolwiek, co sprawi, że praca w kierunku samodoskonalenia stanie się dla Ciebie atrakcyjniejsza. Możesz korzystać z niego również jak z kalendarza, zapisywać ważne spotkania czy uroczystości – ale przede wszystkim możesz osiągnąć zamierzone rezultaty.

 

Rozwój zawodowy i osobisty

Planer Rozwoju Zawodowego i Osobistego jest jednym z nowoczesnych i autorskich pomysłów w rozwijanie swojej drogi zawodowej i poznawanie samego siebie. Kalendarz posiada 360 stron, zawiera specjalne ćwiczenia dokładnie opisane przez mentora przez okres 12 lat. Jest to swego rodzaju wsparcie oraz bardzo ciekawa niezapomniana podróż, której kierunek wyznaczy jaką drogą chcesz iść dalej. Zawartość planera jest bardzo bogata i urozmaicona, co dodatkowo stymuluje do podjęcia działania.

Bullet Journal zawiera wiele inspirujących materiałów oraz sprawdzonych ćwiczeń, które mają bardzo korzystny wpływ na lepszą organizację czasu, celów oraz marzeń. Dzięki specjalnie opracowanym ćwiczeniom planer nabiera niepowtarzalnego charakteru, jedynego w swoim rodzaju. Planer Rozwoju zawodowego i osobistego jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jeżeli:

 • pragniesz spełniać swoje marzenia i zależy Ci na lepszej organizacji czasu
 • nie jesteś pewien w którym kierunku chcesz się rozwijać
 • chcesz realizować postawione sobie cele
 • chcesz poznać swoje wartości
 • pragniesz bardziej zadbać o swój organizm
 • chcesz pogłębiać swoją dotychczasową wiedzę i rozwijać swój talent
 • pragniesz zawalczyć o samego siebie i odkryć swoją drogę zawodową

Planer pomoże Ci się lepiej zorganizować, dzięki temu Twoje dotychczasowe życie nabierze nowych barw, lepszego znaczenia. Pozbędziesz się niepotrzebnego chaosu, a także zyskasz więcej czasu dla siebie i Twojej rodziny. Dzięki zastosowaniu kalendarza już nigdy nie zapomnisz, który jest dzień tygodnia! Planer będzie przypominać Ci o ważnych wydarzeniach i momentach w Twoim życiu! Kalendarz pomoże w poukładaniu ważnych, istotnych spraw. Warto zaznaczyć iż Bullet Journal posiada szczegółowy plan miesiąca ze specjalnym miejscem na zaznaczenia ważniejszych dla Ciebie dat. Daje możliwość skonstruowania swojej własne listy rachunków, dzięki czemu sporo zaoszczędzisz. Zawartość planera jest również wzbogacona o specjalną mapę diety, która przeznaczona jest przede wszystkim dla osób dbających o swoje ciało i aktywnie uprawiających sporty.

 

Lepsze poznanie samego siebie

#PRoZjest metodą odkrywania samego siebie, swoich potrzeb oraz niespełnionych marzeń. Jest to wsparcie w podążaniu swoją drogą przez cały okres Twojego życia. Dzięki planerowi otrzymujesz codziennie wsparcie. Kalendarz przypomina o Twoich sukcesach, marzeniach a także celach do zrealizowania. To idealne rozwiązanie, aby budować coraz większą świadomość siebie. Kalendarz zawiera autorskie, sprawdzone metody ćwiczeń, które doskonale pomagają określić własne potrzeby, a w każdym tygodniu masz możliwość weryfikacji swoich celów. W jego wnętrzu także specjalną matryce postanowień, która regularnie będzie Ci przypominać nad czym pracujesz. Mapa podróży będzie sferą miejsc przez Ciebie niezdobytych. Możesz też śledzić swój postęp w zmianie złych nawyków i prowadzić specjalny dziennik wdzięczności zarówno do samego siebie jak i dla Twoich bliskich.

 

Dobry plan w #PRoZ = praca marzeń

Warto zaznaczyć, iż dzięki #PRpZ poznasz Twoją przyszłą pracę marzeń, w której będziesz mógł się spełniać w pełnym zakresie. Pamiętaj, iż praca marzeń to praca zgodna z Twoimi wartościami, która daje Ci zarówno przyjemność jak i spełnienie zawodowe! Jest to miejsce w którym otaczają Cię dobrzy ludzie, a Ty czujesz się tam bezpieczny, a tym samym z wielką chęcią wykonujesz powierzone Ci obowiązki i rozwijasz się coraz bardziej.

Jeśli pragniesz zaplanować swój rozwój osobisty i zawodowy, planer jest Twoim strzałem w 10! Nie czekaj, stań się posiadaczem nowoczesnego kalendarza i rozwijaj się razem z nim! Jest to przedmiot, który odmieni Twoje życie i nada mu nowy sens!

Planer Rozwoju Zawodowego i Osobistego to niezwykły kalendarz, dzięki któremu zaplanujesz wszystkie zadania na najbliższy miesiąc, a na dodatek znajdziesz pracę swoich marzeń! Nie możesz zapominać, że stworzyłam go ja – akredytowana mentorka rozwoju kariery zawodowej. Tylko dwie osoby w Polsce mogą się pochwalić tym tytułem! W ciągu ostatnich lat prowadziłam procesy rozwoju zawodowego dla setek osób – na co dzień pomagam ludziom odnaleźć ich mocne strony oraz budować na nich karierę. Mój autorski projekt, jakim jest Planer Rozwoju Zawodowego i Osobistego, wykorzystuje całą moją wiedzę i doświadczenie, by pomóc w odnalezieniu własnej zawodowej ścieżki.

 

Dobry system planowania, a rzeczywiste uporanie się z nieustannym brakiem czasu

Bullet Journal to elastyczny system planowania. Łączy w sobie cechy plannera i kalendarza. Cały świat oszalał na jego punkcie. Swoje dzienniki mają blogerki i celebrytki, a zdjęcia notatek można znaleźć w wielu zakątkach social-mediów. Trzeba przyznać – system jest banalnie prosty, można dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb. Doskonale sprawdza się też jako miejsce artystycznego wyrazu. Jednak czy bullet journaling jest dla każdego i czy rzeczywiście pomoże Ci rozwiązać problemy wynikające z braku umiejętności planowania czasu?

Niezbędny punkty, które powinny znaleźć się w Bullet Journal’a?

 • Kalendarzyk miesięczny – pozwoli na zaznaczanie ważnych dat i wydarzeń, które będą miały miejsce danego miesiąca.
 • Habit tracker – dobrze rozplanowana tabelka, w której wpiszesz nawyki, nad którymi pragniesz popracować. Celem jest codzienne odznaczanie, czy udało się spełnić założone postanowienia.
 • Weekly log – jedna, bądź dwie strony z wyodrębnionymi dniami tygodnia, gdzie możesz zanotować najważniejsze sprawy do załatwienia.
 • Daily log – wydzielone miejsce z zadaniami na konkretny dzień. Warto zajrzeć tam rano i wieczorem – aby zanotować i odkreślić obowiązki.
 • Future log – miejsce na odległe wydarzenia – np. za pół roku. Może być to mała tabelka na każdy miesiąc w ciągu kolejnego roku – warto umieścić je na końcu bądź na początku zeszytu.

 

Jakie korzyści wynikają z prowadzenia Bullet Journal’a?

Prawdą jest to, że dzięki skrupulatnemu notowaniu zadań do wykonania możesz nauczyć się dużo lepiej zarządzać swoim czasem. Jeżeli wypunktujesz sobie wszystkie obowiązki danego dnia, a później je odhaczysz – okaże się, że zwiększy Ci się ilość czasu wolnego. Możliwe też, że będziesz mieć większe poczucie satysfakcji z wykonanych zadań. W końcu rzeczy, które zostały zapisane są łatwiejsze do przyswojenia. Ważną zaletą jest też koniec z zapominaniem! Mały notatnik możesz mieć zawsze przy sobie, a w nim informacje o wszystkich spotkaniach, urodzinach, możesz nawet zapisać listę zakupów.

 

Jak zacząć planowanie?

Jak zabrać się za planowanie, aby rzeczywiście przyniosło oczekiwane skutki? Przede wszystkim nie zawsze warto poświęcać czasu na tworzenie instagramowych obrazków, przyklejanie naklejek czy taśm. Bullet Journal ma za zadanie pomóc w planowaniu czasu – zapisywanie obowiązków nie powinno wcale zajmować dużej ilości czasu. Oczywiście, jeśli lubisz rysować i chcesz, żeby dziennik był też miejscem twórczym – jak najbardziej rób to! Jednak jeśli nie masz talentu plastycznego, nie przejmuj się niezbyt eleganckim wyglądem tabelek, czy skreśleniami. Kalendarz ma być pomocny dla Ciebie, a jego celem jest zwiększenie ilości Twojego czasu, a nie jej zmniejszenie. Pamiętaj więc, że na pierwszym miejscu jest funkcjonalność, a dopiero później estetyka.

 

Dla kogo jest Bullet Journal?

Przede wszystkim dla osób, które nie lubią sztywnych ram. Jeśli preferujesz swobodę i podążanie własnymi ścieżkami, wybierz Bullet Journal zamiast tradycyjnego kalendarza. Będzie on dla Ciebie zdecydowanie bardziej inspirującym narzędziem i bardziej prawdopodobne jest to, że “wciągniesz się” w jego prowadzenie, a zorganizowany tryb życia pozostanie z Tobą na dłużej.

Można stwierdzić, że dobrze zaplanowany dzień – to długi dzień. Jeżeli dokładnie określisz swoje obowiązki i sumiennie je wykonasz, cała reszta dnia pozostanie na przyjemności. Bullet Journal umożliwi Ci świadome ustalenie priorytetów, zanotowanie wszystkich ważnych rzeczy, które wcześniej mogły być zapominane. Spróbuj przygody z bullet journalingiem, a przekonasz się, że Twoje dni staną się dłuższe!

 

Praca nad samym sobą

Na 380 stronach znajdziesz więc przeróżne autorskie ćwiczenia rozwojowe, zadania i pomysły, które pomogą ci odkryć twoje potrzeby oraz cele, a następnie je realizować. Dzięki temu planerowi zaczniesz mieć nowe marzenia, bo stare staną się realne. Zrozumiesz, jaki masz cel i odnajdziesz pomysł na siebie – zgodny z twoimi wartościami i potrzebami. Spojrzysz także na swoje talenty z nowego punktu widzenia oraz nauczysz się je rozwijać I umacniać. Upewnisz się też, czy droga, jaką obrałaś w życiu, jest rzeczywiście tą, która przyniesie Ci radość i zyski. A jeśli dojdziesz do wniosku, że pora na zmianę, będzie ci łatwiej podążać nową ścieżką w stronę pracy marzeń!

W planerze znajdziesz specjalne ćwiczenia rozwojowe, stworzone na podstawie moich doświadczeń w pracy mentora kariery zawodowej. Korzystam z nich codziennie podczas pracy z klientami, którzy chcą odnaleźć swoją pracę marzeń. Teraz możesz je przetestować także Ty!

 • 5x WHY – ćwiczenie, które pomoże sprawdzić, czy cel, jaki obrałaś w życiu, jest rzeczywiście tym właściwym
 • TWOJE TOP 5 – zapisujesz 5 swoich najmocniejszych talentów, a później zapamiętujesz je i dbasz o ich rozwijanie, aby mogły zmienić się w mocne strony
 • SZUKAM PRACY MARZEŃ – zbiór sprawdzonych, coachingowych pytań, jakie poprowadzą cię w kierunku odpowiedzi na to, czego tak naprawdę szukasz
 • ZABAWY Z DZIECIŃSTWA – ciekawe, inspirujące ćwiczenie, pomagające odkryć, co było twoją “pierwszą pracą marzeń” w dzieciństwie

Niesamowite, prawda? Ale to nie wszystko! W sumie w planerze znajduje się aż 19 ćwiczeń rozwojowych, dzięki którym lepiej poznasz samą siebie.

Poza tym masz całe 380 stron do samodzielnej personalizacji. W #PRoZ możesz rysować, malować, wklejać zdjęcia lub zabawne obrazki – co tylko cię motywuje do działania i poprawia nastrój! Dzięki temu planer zamieni się w bullet journal – bo to Ty decydujesz, jak z niego skorzystasz! Może posłużyć do zapisywania priorytetów czy zadań, ale też jako pomoc w dążeniu do realizacji marzeń!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy Raport Future 2024

Chcesz otrzymać raport o rynku pracy i zawodach przyszłości?
Dołącz do ponad 7108 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go bezpłatnie!

W comiesięcznym newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje związane z rynkiem pracy przyszłości, o moich nowych publikacjach w mediach czy na blogu. A także promocjach na akredytowane kursy czy produkty w moim sklepie.
I jak u mnie także dużo inspiracji.

Kasia Syrówka

Kasia Syrówka

W ciągu swojego życia pracowałam chyba w każdym zawodzie, mam za sobą ogromne sukcesy i spektakularne porażki. W końcu postanowiłam, aby moje doświadczenia (z czasem poparte prestiżowymi certyfikacjami) przełożyć na pomoc innym. Od 12 lat zajmuję się rozwojem zawodowym swoich klientów. Czasem też piszę na blogu dzieląc się wskazówkami.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport Future
za 0 zł!

Rekomendowane wpisy

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

Artykuły

Mentorem być… Na czym polega profesjonalizacja mentoringu? Mentoring – to hasło, które coraz częściej gości nie tylko w organizacjach, ale