Skip to content
Artykuły

Tylko 5% Polaków zadowolonych ze swojej pracy. Badania z 2018r

3 grupy pracowników

Wg badań Instytutu Gallupa, który systematycznie prowadzi badania zaangażowania w firmach, możemy wyróżnić trzy grupy naszych pracowników:

1/ zaangażowani, czyli ci którzy są zaangażowani w pracę, entuzjastycznie nastawieni do niej i usatysfakcjonowani ze swoich wyników, proaktywni i dobrze oceniający swoje miejsce pracy

2/ zadowoleni, to ci którzy, przychodzą do pracy sumiennie i systematyczni, wykonują ta pracę na 100% ale nic poza tym. Nie identyfikują się z miejsce pracy i nie są tak oddani firmie jak pierwsza grupa.

3/ destruktorzy, to ta grupa, która w sposób zdecydowany wyraża swoje niezadowolenie z wykonywanej pracy, obowiązków, atmosfery panującej w miejscu pracy i destrukcyjnie wpływa na morale i postawę pozostałych pracowników.

WYNIKI w poszczególnych krajach

W 2018r ponownie zostały przeprowadzone badania, gdzie podano wyniki w każdym kraju. Polacy jako pracownicy okazali się w minionym roku nie specjalnie zadowoleni ze swego zatrudnienia.

Polska wypada na tle pozostałych państw, delikatnie mówiąc, marnie. Okazuje się iż pomimo tego że należymy już do państw rozwiniętych, to nadal poziom niezadowolenia jest wysoki, a co za tym idzie, zaangażowania niski. Dla przykładu w krajach sąsiadujących poziom zadowolenia jest znacznie wyższy czyli w: Słowacji, Bułgarii, Czechach czy Rumunii.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy Raport Future 2024

Chcesz otrzymać raport o rynku pracy i zawodach przyszłości?
Dołącz do ponad 7108 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go bezpłatnie!

W comiesięcznym newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje związane z rynkiem pracy przyszłości, o moich nowych publikacjach w mediach czy na blogu. A także promocjach na akredytowane kursy czy produkty w moim sklepie.
I jak u mnie także dużo inspiracji.

Kasia Syrówka

Kasia Syrówka

W ciągu swojego życia pracowałam chyba w każdym zawodzie, mam za sobą ogromne sukcesy i spektakularne porażki. W końcu postanowiłam, aby moje doświadczenia (z czasem poparte prestiżowymi certyfikacjami) przełożyć na pomoc innym. Od 12 lat zajmuję się rozwojem zawodowym swoich klientów. Czasem też piszę na blogu dzieląc się wskazówkami.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport Future
za 0 zł!

Rekomendowane wpisy

Artykuły

W dzisiejszych czasach, gdzie zmiany na rynku pracy zachodzą w zawrotnym tempie, rola menedżera ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Menedżer

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.

ArtykułyGallup®

Jako certyfikowany Coach Gallupa stawiam sobie za cel przybliżenie znaczenia talentów Gallupa. Stąd pomysł na cykl KASIA SYRÓWKA ODKRYWA GALLUPA.